Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben bu düşünceye katılmıyorum arkadaşlar(yani cinsel yönden olumsuz etkileyeceği görüşüne) çünkü bitkilerin içeriğine yaratıcı öyle bir denge koyuyor ki vücutta ki bir arızayı tedavi ederken başka bir yönünü bozmaz,mesela danimarkada yapılan bir çalışma var havuçta bulunan ve kanseri tedavi ettiği bilinen beta karoten maddesini kapsül haline getirip satışa sunmuşlar bir müddet sonrada bakıyorlar ki sigara içenlerde bu madde kanser hastalığını tetikliyor ve sonra yapılan araştırmaşlarda ortaya çıkıyor ki havuçta bulunan diğer bileşenlerle beraber beta karoten kanseri tedavi ediyor ama onu müstakil bir ilaç olarak sunduğunuzda fayda yerine zarar veriyor vücuda.
Bitkideki tüm elementler birbirleri ile uyumlu bir oran ve enzim dengesi ile yer almaktadır zira o bitkiyi yaşatan aynı sistematik şayet dengesiz olsa önce o bitkiyi öldürürdü. Bu konuda siza hak veriyorum ancak mesela betakaroteni izole edip kapsül haline getirdiğinizde bir kaç havuçtan alabildiğinizden çok çok daha fazlasını almaya başlar ve toksik etkiye maruz kalabilirsiniz. Yeşil çayda da aynı durum söz konusu kurutulmuş kaliteli yapraklar çay yapılarak normalden fazla etken alıyoruz bu durum başıma geldi üstad yıllarca kapsülünü kullandım (tabi konsantre ) ve göğüs yağlanması oluştu allahtan sporla ilgiliydimde kozmetik soruna dönüşmedi sonra şu losyona topikal başladım ve geçti. Sismetik alınan her şeye çok dikkat etmeliyiz topikal diyede amaaan sür gitsinde demeyeceğiz tabiki yüksek miktarda o da sistemik etki yapar.