Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 2009'dan beridir tedavim

SaçımınDoktoru Üyesi

2009'dan beridir tedavim

Evet herkese hayırlı geceler Foruma ben de yeni üye oldum ve kısaca benim tedavi geçmişimden bahsetmem faydalı olur diye düşündüm

1. 85 doğumluyum. 99 yılında genetik dökülmem başladı. 2009'da tedaviye başladım. Geç.. Bioxcin faciasıyla başladım. 9 ay inanarak, özenle kullandım. 9 ay sonunda saçlarımın daha da açıldığını acıyla gördüm.

2. Ardından ciddi incelemeye başladım ve Amerikalı dermatolog Alex Khadavi'nin Revivogen losyonuna başladım ve kısa sürede saç dökülmem günde 4-5 tele düştü. Sarı sarı tüyler çıkmaya başladı. Ümitlendim, bu sarı saçlar saça dönüşür dedim ama nafile. 2,5 yıl sabırla kullandım. Sonuç olarak saçlarımı aynen korudum ama hiçbir kapanma, belirgin saç çıkışı olmadı.

3. Lazeri ekledim. Buna da baya ümitlendim. Yurdışında kendilerine lazerli cihaz yapıp olumlu etki gördüğünü yazan yorumları okuyunca ben de kendime bi tane yapim dedim ve başladım. Saç dökülmemi azalttı, yeni saç yine çıkmadı.

4. Folixir'i öğrendim. Bunu da bir cilt doktoru üretiyor. Revivogen'in gelişmiş versiyonu. Bana en iyi bu losyon gelmişti. Saç dökülmem günde "0" teldı. Ve saç derimde kıpırdanmalar hissediyordum. Bunu da bir 9 ay kadar kullandım ama bir türlü sarı tüylerim renk alıp siyahlaşmadı.

5. Proscar'a başladım. Bunda ise saç dökülmem günde 10-15 adet oluyordu ve 6 ay kadar kullanmama rağmen hiçbir kapanma olmadı. Yine sarı tüylerim saça dönüşmedi. Ön tarafta 4-5 saç çıkışı görebildim o kadar. Ve sol göğsümde biraz büyüme oldu ve ilacı haftada 3'e indirdim. Büyüme devam etmedi.

6. Proscar yeterli gelmediği için en sonunda riskli de olsa son çare Dutasterid'e başladım. Yarılanma ömrü uzun olduğu için haftada 2 kez kullanıyorum. 5 aydır kullanıyorum ve dökülmem bazen günde 0, bazen günde 10-15. Yine saç çıkışı göremiyorum. Fotoğraflarda kapanma görünmüyor. Ama inşallah 1 yılı doldurmak istiyorum. Babamda 2 yıldır Dutasteridi doktor kontrolünde kullanıyor ve 1 yıl sonunda arkadaki çok miktardaki tüyü saça dönüştü. Yan etki görmedi. Ben de henüz yan etki görmedim.

SONUÇ: Eğer tedaviye geç başlanırsa bu saç çıkma işi çok zor olabiliyor. Genetik dökülmeyi tersine çevirmek zor bir şey. Ama en son çare Dutasterid gibi çok güçlü bir seçeneğimizin de olması hoş bir şey. Tabi bu kişinin kendi tercihi..

Evet tecrübelerim kısaca böyle. İyi akşamlar
    Konu Ozgur85 tarafından (21.08.2014 Saat 06:06 ) değiştirilmiştir.

Bende 85 liyim saçlar açıldı da açıldı son noktaya geldi dediğin gibi şimdi geriye çevirmek gerçekten zor ama son çare olarak başladık bakalım miracle losyon+minoxil ilerde olmaz dutası ekliyecem losyon olarak dolapta duruyor bakalım

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu lazeri nasıl yaptın?
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet herkese hayırlı geceler Foruma ben de yeni üye oldum ve kısaca benim tedavi geçmişimden bahsetmem faydalı olur diye düşündüm

1. 85 doğumluyum. 99 yılında genetik dökülmem başladı. 2009'da tedaviye başladım. Geç.. Bioxcin faciasıyla başladım. 9 ay inanarak, özenle kullandım. 9 ay sonunda saçlarımın daha da açıldığını acıyla gördüm.

2. Ardından ciddi incelemeye başladım ve Amerikalı dermatolog Alex Khadavi'nin Revivogen losyonuna başladım ve kısa sürede saç dökülmem günde 4-5 tele düştü. Sarı sarı tüyler çıkmaya başladı. Ümitlendim, bu sarı saçlar saça dönüşür dedim ama nafile. 2,5 yıl sabırla kullandım. Sonuç olarak saçlarımı aynen korudum ama hiçbir kapanma, belirgin saç çıkışı olmadı.

3. Lazeri ekledim. Buna da baya ümitlendim. Yurdışında kendilerine çok lazerli cihaz yapıp iyi sonuç alan çok yorum okuyunca sonunda ben de kendime iyi bir lazer cihazı yaptım ve hemen başladım. Etkisi Revivogen gibi oldu. Yani saç dökülmemi azalttı, yeni saç bir türlü çıkmadı.

4. Folixir'i öğrendim. Bunu da bir cilt doktoru üretiyor. Revivogen'in gelişmiş versiyonu. Bana en iyi bu losyon gelmişti. Saç dökülmem günde "0" teldı. Ve saç derimde kıpırdanmalar hissediyordum. Bunu da bir 9 ay kadar kullandım ama bir türlü sarı tüylerim renk alıp siyahlaşmadı.

5. Proscar'a başladım. Bunda ise saç dökülmem günde 10-15 adet oluyordu ve 6 ay kadar kullanmama rağmen hiçbir kapanma olmadı. Yine sarı tüylerim saça dönüşmedi. Ön tarafta 4-5 saç çıkışı görebildim o kadar. Ve sol göğsümde biraz büyüme oldu ve ilacı haftada 3'e indirdim. Büyüme devam etmedi.

6. Proscar yeterli gelmediği için en sonunda riskli de olsa son çare Dutasterid'e başladım. Yarılanma ömrü uzun olduğu için haftada 2 kez kullanıyorum. 5 aydır kullanıyorum ve dökülmem bazen günde 0, bazen günde 10-15. Yine saç çıkışı göremiyorum. Fotoğraflarda kapanma görünmüyor. Ama inşallah 1 yılı doldurmak istiyorum. Babamda 2 yıldır Dutasteridi doktor kontrolünde kullanıyor ve 1 yıl sonunda arkadaki çok miktardaki tüyü saça dönüştü. Yan etki görmedi. Ben de henüz yan etki görmedim.

Bunun yanında saç dökülmemi azaltan, saç derimi canlı hissettiren lazere haftada 2-3 kez devam ediyorum. Bir de haftada 1 falan nizoral şampuan.

SONUÇ: Eğer tedaviye geç başlanırsa bu saç çıkma işi çok zor olabiliyor. Genetik dökülmeyi tersine çevirmek zor bir şey. Ama en son çare Dutasterid gibi çok güçlü bir seçeneğimizin de olması hoş bir şey. Tabi bu kişinin kendi tercihi..

Hoşgeldin. Cilthekiminde de vardiniz galiba sizi oradan taniyorum ben. Yada yaniliyorda olabilirim

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hoşgeldin hocam. geçen ay sana sms atmıştım. bana da bi lazer cihazı yaptırabilmek için. artık satmak için üretmediğini söylemiştin. ne zamandır bulsam da bu arkadaşı foruma çağırsam diyodum. sonunda sen geldin. yalnız telefon numaranı bulana kadar her yeri altüst etmiştim arkadaşın LLLT(Low Level Laser Therapy) hakkında çok güzel bir bloğu var. İncelemenizi tavsiye ederim. Ayrıca Türkiye'de saç dökülmesi alanında bu çoklu lazer cihazını yapan tek kişidir. İnanın baya araştırdım, başka kimseyi bulamadım
    Bu da arkadaşın bloğu;
    Saç Dökülmesi ve Sağlık için Lazer Terapisi | –Etkili ve Yan etkisiz Tedavi–
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

İki uç yol önce bende vardi telefon numarasi cilthekimindeyken almistim yakin zamanda bende irtibat.kurup bilgi alacağım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Lazer saça faydalı ama %50 kiside faydali oluyor. Yeni saç bende çıkmadı. Çok heveslenip sonra şevkiniz kırılmasın. Finas, dutas uzun sure etkili, yeni saç çıkarabilen ama riski olan tedaviler. Bunun dışında bu forumdaki aldactone'lu losyon işe yarayabilir ama şahsen yoruldum artık bu işlerden

Lazer cok heveslenen varsa overmachogrande diye google da aratin. Lazer kaski deneyebilirsiniz. Yapmasi zahmetli, maliyeti yuksek. O yuzden baskasina yapmiyorum..

Bu Miracle lakapli arkadasimizin losyonu baya ilgi cekici ama ben artik umidimi kaybettim sayilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sizi fazla heveslendirip şevkiniz kırılmasın diye blogumu güncelledim

Arkadaşlar bu işin en etkili çaresi finas, dutas ve belki de şu aldactone'lu tedavidir. Bir de minox+dutas karışımı olabilir..

Bir de lipogaine var. Onu araştırın derim. Baya iyi bir şey. Yurtdışından getirtip kullanmak gayet mantıklı..

Herkese bol saçlı günler

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

3. Lazeri ekledim. Buna da baya ümitlendim. Yurdışında kendilerine lazerli cihaz yapıp olumlu etki gördüğünü yazan yorumları okuyunca ben de kendime bi tane yapim dedim ve başladım. Saç dökülmemi azalttı, yeni saç yine çıkmadı.

Hocam bu folixir i nereden aldın peki eczanede var mı eğer dediğin gibi ise dökülmeyi durduruyor ise 6 ay minox kullanıp sonra bununla devam edersek iyi sonuç alınır yani bide yan etkisi var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Eczaneden evet. Fiyati 83 tl mi ne oldu. Cok para. Ben artik alamiyorum. Bazilarinda dokulme durmuyor ama bana cok iyi geliyor.

Tavsiyem yurtdisindan lipogaine getirt.

Sayfa 1/2 12 SonSon