Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Dutasterid'e ait saç dökülmesi üzerine fda phase 2 çalışması

SaçımınDoktoru Üyesi
    Orda demek istediğim minox kana karışıyor ki bu yan etkileri yapıyor. Yani minoxun içindeki dutasterid de kana gayet karışır. İkinci olarak ise şuan yan etki yapmayabilir ancak dutasteridin yarı ömrü 2 hafta. Yani sen kullandıkça o vücudunda birikecek. Ne kadar uzun kullanırsan sistemden atılması da o kadar uzun sürecek diye düşünüyorum ancak bu konuda emin değilim bilen biri daha net söyler. Yani her türlü dutasterid kana karışıyor. Önemli olan bu miktara senin vücudunun ne tepki gösterdiği. Şuan 20 yaşımdayım ben 19 yaşında spiroya başlayacağım diye hormon+dht+genel kan testi ve sperm testi yaptırdım çünkü daha önce %0.03-%0.02 kadar düşük bir topikal spiroda yan etki gördüm brain fog ve testis ağrısı yaşadım 3-4 gün boyunca sonra da bıraktım. Bence gidip bir hormon+dht+sperm testi yaptır. 3-4 ay sonra tekrar yaptır o zaman anlarsın sisteme ne kadar karışıyor ne kadar baskılıyor ne kadar yan etki yapıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dutun molekul yapısı buyuk. %30 gecmez. Etkenleri Topikal de %30 gecirebilsek kellikle ugrasmazdik.
    yukarda %5 oranında geçiyor diye bir bilgi var ama , bu bilginin kaynağı belirtilmemiş o yüzden merak ettim hocam bende , ne kadar kana geçeceği ile ilgili bilimsel bir bilgi var mı yoksa sadece tahminlerle mi oran belirliyoruz ? size göre , sizin bilginize göre minox içindeki dut yüzde kaç geçer peki ?
    Konu denixex tarafından (02.11.2016 Saat 23:17 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orda demek istediğim minox kana karışıyor ki bu yan etkileri yapıyor. Yani minoxun içindeki dutasterid de kana gayet karışır. İkinci olarak ise şuan yan etki yapmayabilir ancak dutasteridin yarı ömrü 2 hafta. Yani sen kullandıkça o vücudunda birikecek. Ne kadar uzun kullanırsan sistemden atılması da o kadar uzun sürecek diye düşünüyorum ancak bu konuda emin değilim bilen biri daha net söyler. Yani her türlü dutasterid kana karışıyor. Önemli olan bu miktara senin vücudunun ne tepki gösterdiği. Şuan 20 yaşımdayım ben 19 yaşında spiroya başlayacağım diye hormon+dht+genel kan testi ve sperm testi yaptırdım çünkü daha önce %0.03-%0.02 kadar düşük bir topikal spiroda yan etki gördüm brain fog ve testis ağrısı yaşadım 3-4 gün boyunca sonra da bıraktım. Bence gidip bir hormon+dht+sperm testi yaptır. 3-4 ay sonra tekrar yaptır o zaman anlarsın sisteme ne kadar karışıyor ne kadar baskılıyor ne kadar yan etki yapıyor.
    bu testleri her hastanede yaptırabiliyor muyuz acaba hocam ?

ayrıca dutastaridenin yarı ömrünü 28 gün diye biliyorum ben , yapılan deneylerde insanlar oral yoldan 0.5mg dutastarideyi 2-3 yıl kullanmışlar ve çoğunda problem çıkmamış %6 falan yan etki görenler , bende diyorum hani sonuçta kafaya sürdüğümüz için oral ağızdan içmiş gibi olmaz , ağızdan içince %90 civarı dht blokluyor dutasteride bundan dolayı zaten yan etkiler meydana geliyor , ama topikal kullanımda %30-40 en fazla dht bloklansa fazla bir yan etki oluşmaması lazım , ama tabi topikalde kullansak kana ne kadarı geçiyor bu konu hakkında net bir bilgi yok
    Konu denixex tarafından (02.11.2016 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarda %5 oranında geçiyor diye bir bilgi var ama , bu bilginin kaynağı belirtilmemiş o yüzden merak ettim hocam bende , ne kadar kana geçeceği ile ilgili bilimsel bir bilgi var mı yoksa sadece tahminlerle mi oran belirliyoruz ?
    Ben bir bilimsel calismaya rsstlamadim.dutun emiliminin ne kadar olacagina dair.etken ne kadar cok olursa o kadarda fazla emilir diye dusunuyorum.ama dutun yapisi buyuk.deriden 250 e kadar molekul buyukluller rahat geciyor diye biliyorum.fakat dut buyuk 400 lu bir rakam diye biliyorum.geciyirdur muhakkak ama ne kadari.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir bilimsel calismaya rsstlamadim.dutun emiliminin ne kadar olacagina dair.etken ne kadar cok olursa o kadarda fazla emilir diye dusunuyorum.ama dutun yapisi buyuk.deriden 250 e kadar molekul buyukluller rahat geciyor diye biliyorum.fakat dut buyuk 400 lu bir rakam diye biliyorum.geciyirdur muhakkak ama ne kadari.
    Topikal mindut tan yan etki gorenler olduguna gore bence baya bir gecmesi lazim hocam , sonucta yan etkinin ortaya cikmasi icin sistemde dhtnin baya bir bloklanmasi lazimki yan etki ortaya ciksin , ki yorumlardada ciktigina gore buda demek oluyorki baya bir dut sisteme geciyor , bu yorumu cikarabilir miyiz hocam burdan ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu testleri her hastanede yaptırabiliyor muyuz acaba hocam ?

ayrıca dutastaridenin yarı ömrünü 28 gün diye biliyorum ben , yapılan deneylerde insanlar oral yoldan 0.5mg dutastarideyi 2-3 yıl kullanmışlar ve çoğunda problem çıkmamış %6 falan yan etki görenler , bende diyorum hani sonuçta kafaya sürdüğümüz için oral ağızdan içmiş gibi olmaz , ağızdan içince %90 civarı dht blokluyor dutasteride bundan dolayı zaten yan etkiler meydana geliyor , ama topikal kullanımda %30-40 en fazla dht bloklansa fazla bir yan etki oluşmaması lazım , ama tabi topikalde kullansak kana ne kadarı geçiyor bu konu hakkında net bir bilgi yok
    Hastanede yaptırılıyor hocam bunlar üroloji bölümüne gidip derdinizi anlatırsanız yardımcı olacaktır doktor. Ben %6 yan etki olayına kesinlikle inanmıyorum finasteridin de yan etki oranı %2 denmekte ancak nerdeyse her kullanan yan etki görüyor forumlarda rastlıyoruz. O yüzden çalışmalara çok fazla itibar etmemekle beraber en iyi çalışmayı kendi üzerinizde yapabilirsiniz. Testleri her 3 ayda bir tekrarlarsanız ilaçları kullandığınız dönemler yan etki yapıyor mu yapmıyor mu net bir şekilde görebilirsiniz.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12