Sayfa 1/4 123 ... SonSon
34 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 5 aylık dutasteride deneyimim ve yan efektleri, lütfen yardım...

5 aylık dutasteride deneyimim ve yan efektleri, lütfen yardım...

Merhaba arkadaşlar.

Yaşım 29.

Avodart aldım eczaneden 5 ay kadar önce, çünkü son zamanlarda hem cildimde aşırı yağlanma ve sivilcelenme hem de aşırı saç dökülmesi vardı, ve stresli bir hayatım olduğu için dökülme süreci çok hızlandı. Hatta bir arkadaşımla buluştm bir ara OHA ne olmuş saçına demişti.

1 gün ara ile 0.5 lik bir hap aldım. 15 gün içerisinde saç dökülmemi kesti, yalnız ejakül seviyesinde değişme olmasa da sulandırdı rengi su gibi oldu. Libidomu çok garip etkiledi, kadınlardan etkilenmemeye ve düşünmemeye başladım, ama uyarılmada ya da ilişkide vs hiçbir sıkıntı olmadı.

2. ayın sonunda saç dökülmem acaip arttı ve uzun zamandır vücut geliştirme yapmamama rağmen tüm kaslarım şişti, sanırım bu noktada vücudum fazla testesteron üretimine geçti dht seviyesi düştüğü için. Günde 5 defa cinsel ilişki arzulamaya başladım. Ejakül seviyem hayatımda hiç olmayan yoğunluğa ve fazlalığa geldi. Yavaş yavaş Gece ve sabah ereksiyonları yok oldu.

4. aya geldiğimizde, saç dökülmem tamamen bitti. Şu anda var olan saçlarım daha gür ve arkadaşım o beni ilk gördüğü zamanki halimle şu an arası bariz fark var. Şakak bölgemdeki incelmiş saçlar kalınlaştı. Ancak işte bu noktada büyük sorun yaşadım.

Bir sıkıntım vardı, penis ile ilgili ve ameliyatlığım malesef. Acaba bu durumun da etkisi var mı bilmiyorum, bana 1 ay önce söylediler bu durumu, ve şu an hiçbir şekilde cinsellik istemiyorum, düşünmüyorum, hatta cinsel şakalar iğrenç gelmeye başladı ve her türlü cinsel aktivite bana itici geliyor. Çok zor ereksiyon oluyor, ejakül çok azaldı. Tam erekte olamıyorum zaten, ve kalınlık ve uzunlukta farkedilir azalmalar yaşadığımı düşünüyorum. Yabancı forumlarda da okudum ne bulabildiysem.

İlacı keseli daha 1 hafta oldu yaklaşık. Half life 5 haftaymış tam eritim de 6 ayaymış deniyor bu ilaç için. Saç dökülmem ciddi anlamda 0. zorlasam da dökülmüyor. Korkum acaba hormonların bu seviyede etkilenmesi kalıcı zarar verir mi bana ilerde? Baya birşey okudum bu konu hakkında ama sizin de bir tecrübelerinize danışmak istedim. Haziran gibi spora başlayacağım gene dolayısı ile testesteron / dht konversiyonu artacak ama belki sizin bildiğiniz başka deneyimleriniz vardır en kötü duruma karşı. Her türlü yardım ve yoruma açığım.

Bu arada sivilcelenme ya da yağlanmada çok büyük etkisi olmadı, bir azalma var ama avodarttan mı yoksa aldığım diğer vitaminlerden mi ona kanı getiremiyorum, o yüzden yorumum yok.

İyi günler.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı Kafada kıl yok vücut dolu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Yaşım 29.

Avodart aldım eczaneden 5 ay kadar önce, çünkü son zamanlarda hem cildimde aşırı yağlanma ve sivilcelenme hem de aşırı saç dökülmesi vardı, ve stresli bir hayatım olduğu için dökülme süreci çok hızlandı. Hatta bir arkadaşımla buluştm bir ara OHA ne olmuş saçına demişti.

1 gün ara ile 0.5 lik bir hap aldım. 15 gün içerisinde saç dökülmemi kesti, yalnız ejakül seviyesinde değişme olmasa da sulandırdı rengi su gibi oldu. Libidomu çok garip etkiledi, kadınlardan etkilenmemeye ve düşünmemeye başladım, ama uyarılmada ya da ilişkide vs hiçbir sıkıntı olmadı.

2. ayın sonunda saç dökülmem acaip arttı ve uzun zamandır vücut geliştirme yapmamama rağmen tüm kaslarım şişti, sanırım bu noktada vücudum fazla testesteron üretimine geçti dht seviyesi düştüğü için. Günde 5 defa cinsel ilişki arzulamaya başladım. Ejakül seviyem hayatımda hiç olmayan yoğunluğa ve fazlalığa geldi. Yavaş yavaş Gece ve sabah ereksiyonları yok oldu.

4. aya geldiğimizde, saç dökülmem tamamen bitti. Şu anda var olan saçlarım daha gür ve arkadaşım o beni ilk gördüğü zamanki halimle şu an arası bariz fark var. Şakak bölgemdeki incelmiş saçlar kalınlaştı. Ancak işte bu noktada büyük sorun yaşadım.

Bir sıkıntım vardı, penis ile ilgili ve ameliyatlığım malesef. Acaba bu durumun da etkisi var mı bilmiyorum, bana 1 ay önce söylediler bu durumu, ve şu an hiçbir şekilde cinsellik istemiyorum, düşünmüyorum, hatta cinsel şakalar iğrenç gelmeye başladı ve her türlü cinsel aktivite bana itici geliyor. Çok zor ereksiyon oluyor, ejakül çok azaldı. Tam erekte olamıyorum zaten, ve kalınlık ve uzunlukta farkedilir azalmalar yaşadığımı düşünüyorum. Yabancı forumlarda da okudum ne bulabildiysem.

İlacı keseli daha 1 hafta oldu yaklaşık. Half life 5 haftaymış tam eritim de 6 ayaymış deniyor bu ilaç için. Saç dökülmem ciddi anlamda 0. zorlasam da dökülmüyor. Korkum acaba hormonların bu seviyede etkilenmesi kalıcı zarar verir mi bana ilerde? Baya birşey okudum bu konu hakkında ama sizin de bir tecrübelerinize danışmak istedim. Haziran gibi spora başlayacağım gene dolayısı ile testesteron / dht konversiyonu artacak ama belki sizin bildiğiniz başka deneyimleriniz vardır en kötü duruma karşı. Her türlü yardım ve yoruma açığım.

Bu arada sivilcelenme ya da yağlanmada çok büyük etkisi olmadı, bir azalma var ama avodarttan mı yoksa aldığım diğer vitaminlerden mi ona kanı getiremiyorum, o yüzden yorumum yok.

İyi günler.
    Herhalde şu anda sitede bu konuda bir şeyler söyleyebilecek en tecrübeli kişilerden biriyim. Temmuz sonundan beri ilacı kullanıyorum. İlk iki ay her gün daha sonra gün aşırı kullandım. Aralık başından itibaren 2 hafta ara verdim ama tekrar başladım ve her gün kullanıyorum.Yaşım 34, cinsel anlamda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yani bu ilaçtan önce neysem hala oyum. Hatta cinsel anlamda pozitif etkileri bile oldu diyebilirim. Yani sanki zamanla libidom yükseldi. Ereksiyonda hiçbir sıkıntı yok.

İlacı kullandığımdan beri kulak kirim azaldı (dht yaparmış), alnımın ve burnumun yağlanması baya azaldı, kulak ve burun üstü kıllarım azaldı-kayboldu, kalorili yiyeceklere karşı olan sonsuz iştahım yok oldu ve kilo verdim, başlangıçtaki jinekomasti belirtileri kayboldu, hiç migrenim tutmadı, psikolojik olarak şaşırılacak derecede dengeliyim. Gençleştiğimi bile düşünen var. Son 3 yılı bana zehir eden hemoroid probleminden eser kalmadı. Saç konusuna hiç gelmiyorum. Belki daha bir sürü fark etmediğim iyi şey olmuştur vücudumda. Bağışıklık sistemimde sıkıntı yok, hiç nezle grip olmadım. Yalnız bu kış birazcık üşüyorum sanki. Ben öyle kolay kolay üşümezdim. Gerçi havalar çok soğuk ama alyuvarlarla ilgili bir problem kendini hissettiriyor olabilir. Okuduğum şeylerden çıkardığım sonuç bu kadar büyük çapta dht baskılamanın kansızlığa yol açabileceği yönünde...

Şu anda endişelenmen senin bir işine yaramaz. Bu ilaca bulaşmışsın bir kere. Mafya gibi ilaç giriş var çıkış yok. İlacın cinsel anlamda etkilerinin ne olduğunu görebilmek için 6-7 ay beklemek zorundasın. Asıl senin canını sıkacak şey saçların dökülmeye başladığı zaman yaşayacağın ikilem olacak...

3 haftadır dutasterid kullanıyorum. kimi zaman her gün kimi zaman birer gün ara verdim. intihara meyilliydim. ilaç kullandıktan sonra psikolojim daha stabil. intihara meylim gitti ve daha mantıklı düşünür oldum. yağlanma tam olmasa da azaldı. cinsel anlamda bir fark yok. ama finasteridde çok şiddetli gördüğüm yan etlkiler bunda yok. ya da çok az diyebilirim.

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar neden dutas ? Bakın dut kanda birikir ilerleyen zamanda yan etkiyi geri döndürmek kolay olmayabilir tabiki bu 6ay 1 sene değil daha uzun dönemden bahsediyorum. Finas kullanın ya bu iş için en iyi tolare edilen oral kimyasal finastır yani ilk aylardaki cinsel yanetkiyide sorun etmeyin onlar geçici ben yıllardır kullanıyorum şuan gayet başarılı cinsel hayatım var.. ama dut sinsi ve tehlikeli unutmayın
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Eleanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar neden dutas ? Bakın dut kanda birikir ilerleyen zamanda yan etkiyi geri döndürmek kolay olmayabilir tabiki bu 6ay 1 sene değil daha uzun dönemden bahsediyorum. Finas kullanın ya bu iş için en iyi tolare edilen oral kimyasal finastır yani ilk aylardaki cinsel yanetkiyide sorun etmeyin onlar geçici ben yıllardır kullanıyorum şuan gayet başarılı cinsel hayatım var.. ama dut sinsi ve tehlikeli unutmayın
    minoxil içine az miktarda dutas atarak kullanmak bile tehlikeli midir hocam ? 2.5-3 aydır kullanıyorum topikal olarak ne etki ne yanetki gördüm

Abi chartlara baktım öncesinde 15 gün finasteride de kullanmıştım, sırf o 15 gün içerisinde beni mahfetti, gece titreme falan yaptı nedense bilmiyorum, ama chartlara göre finasteride half life ı çok az olduğu için dht hormonu aynı gün içerisinde oynamalar yapıyor bu da beyinde ve vücutta büyük yan etkiler yaratıyor. Dutasteride o etkiyi yapmıyor çünkü half life yüksek dalgalanma olmuyor vücutta dht miktarıdna ondan dutasteride aldım. Şu güne kadar da sıkıntı yoktu taa ki birden bire hiçbir şekilde tahrik olmamaya başlayıncaya kadar. bir kaç hafta öncesine kadar kontrol bende idi şimdi öyle birşey yok.

Minoxidil de vücutta kıl çıkarıyor internette youtubeda video vs baktım ki katlanamazdım öyle birşeye. En mantıklısı dutas geldi bana. Ki süperdi cinsellik düşünmemek ama olayın benim kontrolümde olması. Kontrol benden çıkınca işte sıkıntıya girdim.

Gece ve gündüz ereksiyonları olmaması da süperdi, deliksiz uyku uyuyordum. Neyse bakalım, saç ekimine şu an lüzum yok zaten 3600 tl max ödenecek para o da birikimimde var. 2 sene sonra ekeriz.
    Konu Kafada kıl yok vücut dolu tarafından (18.12.2016 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı Eleanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dutas.'ın beni tedavi ettiğini düşünüyorum. Yani düşünmekten öte tabi fiziksel belirtiler var. Ama ilk fırsatta genel bir kan testi yaptıracağım. Karaciğer ne durumda bir görelim. Aile Sağlığı Merkezi bakıyorsa, PSA (Prostate Specific Antigen) değerine de baktırırım.

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minoxil içine az miktarda dutas atarak kullanmak bile tehlikeli midir hocam ? 2.5-3 aydır kullanıyorum topikal olarak ne etki ne yanetki gördüm
    Topikal olarak sakıncası olacağını zannetmiyorum
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

SaçımınDoktoru Üyesi
    kardeşim dht denen şey vucuda faydası olan bırsey aslında bunu azalttıgımız zaman negatif olarak vucudumuzda bize yansıyor TOPIKAL MINOXIL YETERLI OLACAKTIR AMA 2.AY VE 3.AYDA ETKI GORURSUN BIRAZ SABREDELIM faydasını gorecegız
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

SaçımınDoktoru Üyesi
    Topikal ile oral kullanım arasında hiçbir fark yok kafa derinede sürsen emildikten sonra kana karısıyor kendinizi kandırmayın,Doktorunuzada danısın bu tür hapları hiçbir etki alamazsanız en son çare olarak kullanın diyorlar ve yanetkilerini göze alırsanız tabi.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon