Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
70 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Saçlarımı Seviyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında bi ara şampuana bemix bepan. evin üçlüsinu atmıştım ama oda kafada kalıyor yağlı gösteriyor benim aklımda şu var biotin bilemem ama şampuanana spiro ile diane atıp bide dmso eklesek kafada hergün yarım saat bekletsek nasıl olur tek başına şampuanla köke inmez diye düşünüyorum taşıyıcı lazım illaki.
    benim saçın biotine gerek yok aslında sağlam saçlarım baya kalın telli ama seyrek olduğu için dipleri gözüküyor dökülmeden öncede böyleydi saçım seyrek ama baya kalın telli olduğu için çok sık dururdu
    ampul vitaminleri kadinlar badem yagiyla karistirip sac diplerine surup strec filmle kafayi kapatip oyle atiyorlar sabahta yikiyorlar haftada bir felan yapiyorlar.Su an yaz ve o sekilde asla kafama birsey surup yatamam kokusuda cabasi sonbaharda ancak deniycem o ampulleri sampuana katmak pek fayda edecegini sanmiyorum.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Reincarnated Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @miracle evet hocam yarı ıslak, ilaçlı, özellikle sağ ve sol yanları çektiğim fotoğraflar. Resimleri ilk sayfaya atmayı denemiştim ama karmakarışık bir şey oldu ben de konuya devam edip 2ayda 1 mevcut durumun fotoğraflarını atmaya karar verdim. Konuda çok fazla mesaj da yok, henüz 5 sayfa, takibi zor olmadığı için ilk konuya link de vermedim diğer fotoğraflar burada falan diye. Konunun takibi zorlaşırsa ilk sayfaya link verebilirim ya da not düşerim 5.ay resimleri şu sayfada 7.ay resimleri şu sayfada diye.

@muros evet miracleye devam ediyorum. aslında kol-bacak-karın kıllarını alıyorum zaten fitnessa devam ederken gelişmeyi daha iyi görebilmek için.

@sennedersen çok içerlenmiş gibi yazmışsın abi ya, bilemiyorum artık yol yordam gösterecekler, yeni tedavilerin var olması şans tabi ki ama bu yaşta da bununla uğraşmak sinir bozucu. Teşekkür ederim, umudu canlı tutmak lazım sene sonuna kadar bakalım neler olacak. Evet doğuştan ince telli, ama hacimlendirebildiğim kadar hacimlendirmek, kalınlaştırmak isterim. Biotin mi, vitamin hapları mı sağlayacak bunu veya herhangi bir şey? Genetik olarak kodlanan bu ama değişebilir bu, dna dizilimi değişmese bile kodlanan özellik değişime uğrayabilir ya, epigenetik bu değil mi? Öyle ''aman bu genetik'' deyip de işin içinden sıyrılmak istemiyorum açıkçası.
    yok icerlemedim . aksine sansli oldugunuzu bu yolda tek basina degilsiniz ve destek alarak ilerliyorsunuz pozitif bakis acisi icin yazdim tamamen. Benim ilk ciddi dokulmem 20 yasinda basladi ve 3 ayda tarak girmeyen sacim senin ilk fotodaki halinden daha seyrek hale geldi ve sakaklar komple gitmisti. 3 ayda o halden o hale gecmek ciddi travma yapiyor cok iyi bilirim. Sacimi yikarken bir avuc sac dokuluyodu abartisiz yuzlerce.Asit dokulmus gibi tum sac elime geliyordu.Ustune bir saatte vicik vicik yag oluyodu kafa yaglaniyordu. 8 senedir ben tedaviyle ugrasiyorum.Cok yorucu oluyor bi yerden sonrada vazgecsem mi acaba diyip kiziyosun. Ama hala devam ediyorum umit ederek istedigim hale kavusacagima inanarak )
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi Reincarnated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok icerlemedim . aksine sansli oldugunuzu bu yolda tek basina degilsiniz ve destek alarak ilerliyorsunuz pozitif bakis acisi icin yazdim tamamen. Benim ilk ciddi dokulmem 20 yasinda basladi ve 3 ayda tarak girmeyen sacim senin ilk fotodaki halinden daha seyrek hale geldi ve sakaklar komple gitmisti. 3 ayda o halden o hale gecmek ciddi travma yapiyor cok iyi bilirim. Sacimi yikarken bir avuc sac dokuluyodu abartisiz yuzlerce.Asit dokulmus gibi tum sac elime geliyordu.Ustune bir saatte vicik vicik yag oluyodu kafa yaglaniyordu. 8 senedir ben tedaviyle ugrasiyorum.Cok yorucu oluyor bi yerden sonrada vazgecsem mi acaba diyip kiziyosun. Ama hala devam ediyorum umit ederek istedigim hale kavusacagima inanarak )
    dökülme hikayem seninkinden çok farklı, bende ise birden şiddetli dökülme hiçbir zaman olmadı, sinsi ilerledi. 20telin üstüne çıktığını hatırlamıyorum, 20ye ulaştığı da nadir oluyordu. 2sene boyunca yastıkta 5-10 tel bıraka bırak bir baktım aaaa kel olmuşum :d tedaviye devam, bırakmak yok hiçbir şekilde
    seti, cell, min-dut. dönüşümlü olarak kullanıyorum.

Sanırım 10.ay içerisindeyim arkadaşlar, uzun zamandır bir güncelleme atmıyordum. 3ay, uzun bir süre fotoğraf atmamak için. Mekan değiştirdim, üniversitedeyim artık. Saçlarımı da 1.5 hafta önce kestirdim, kişisel yorumum şakaklar yolunu buldu gibi artık, tahminimce 3aya kadar kendilerini iyice belli eder, 8aya kadar da dümdüz olur diyorum saç çizgim, göreceğiz :d cellagence sayesinde şakaklarım coştu diyebilirim. İmzamda, düzenli olarak kullanmadığım için ketoral-azelderm tedavisi yok, zaman zaman onları da kullanıyorum şakaklar için. medibiocomplex aldım, henüz kullanmak için fırsatım olmadı. 15Kasım gibi başlayacağım ona da.

Konu Reincarnated tarafından (05.11.2015 Saat 01:42 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin tepeye odaklanmanız lazım hocam,ön bölge ve şakaklarda çok problem gözükmüyor ama tepe bölgede var gibi.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin tepeye odaklanmanız lazım hocam,ön bölge ve şakaklarda çok problem gözükmüyor ama tepe bölgede var gibi.
    Tepe kısmını gün içinde sürekli göremediğim için, çok umursamadım açıkçası. Ama artık durumun ciddiyetinin farkındayım, şakaklar için gösterdiğim özeni tepe kısmı için de göstereceğim artık.
    Konu Reincarnated tarafından (05.11.2015 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar uygun bir zamanda konu acicam ancak şuan mobilim ve çok müsait değilim. Yaklaşık 45 gün önce felan saçları kazittim ve çok agresif bir tedaviye başladım. Sonuç aldım mi derseniz kesinlikle birşeyler oluyor hareketlenme yeni çıkışlar sarı tüyler vs. Şuan saclarim uzunluk olarak karma karisik. Yanlar ve ense normal olarak uzadı 4-5 cm oldu önler ve üstler 3-4 cm sakaklar 1 cm arada minik minik yeni çıkanlar felan şuan çok karisik bi hal aldı.

Çok uzattim soruya geliyorum. Sacimi yikadigimda elime 3-4 tane 1 cm civarı saç geliyor bunlar kesinlikle tedaviyle gelen saclar diye ümit ediyorum. Bugün beyaz kağıdın üstünde sacimi silkeledim yine 5-6 tane 1 cm civarında kıllar döküldü. Bu durum tam olarak neyi açıklıyor? Mutlu olmalı miyim?

http://i67.tinypic.com/nz3tqo.jpg
    Konu Muzdarip tarafından (06.11.2015 Saat 17:49 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Onlar kaş bile olabilir, devam kardeşim canını sıkma

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim kaş falan değil dikkatli bakarsan kökü yok yani saçın kopmuş ortadan,yıkarkan saçını çok çektiysen veya takılmıştır kopmuş yani kafaya takma..
    Konu Aykut tarafından (06.11.2015 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon