Sayfa 1/6 123 ... SonSon
57 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dutasterid + proscar ( hergün biri )

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dutasterid + proscar ( hergün biri )

herkese merhaba arkadaşlar. yaklaşık 3 aydır miracle losyon 2,5 aydır da minox+dut kullanıyorum. esas problemim şakaklarda daha önce sadece finasterdi 10 ay kullandım çok fayda sağladığım söylenemez. minoxu yaklaşık 18 aydır kullanıyorum ilk kullandığım günden baya gerideyim. artık son silahı kullanma vakti geldi diye düşünüyorum. bir iki ay bir gün proscar bir gün avodart şeklinde kullanacağım saçlarımda kalite artışı,dökülmede azalma olursa gelişmeleri burdan aktaracağım. Şayet iyi giderse 5-6 ay kullanıp 2-3 ay ara vererek bir kaç yıl kullanmayı düşünüyorum. öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Konu eplerenon tarafından (18.10.2014 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.

Moderatör
    3 aydir miracle losyon kullanıyorum demişsiniz.Hiçmi şakakta saç çıkışları olmadı ? Dökülmeniz ne kadardir var ?
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

3 aydır kullanıyorum evet bazı çıkışlar var gözlemliyorum ama saç olmadılar sabit kaldılar. bu ay dozu artırdım 100 ml elseve içine 1 divina 1 diana 2 aldaktone 1 zyrtec damla koydum umarım saç haline getirir onları. ancak oral de desteklenmeli diye düşünüyorum bu yüzden gözlemleyeceğim . saç dökülmem 18-19 yaşımdan beri var . yaş 24 sayılır

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bence hiç bulaşma bu haplara,,, bu losyonların hepsini,,günde 2 sefer aksatmadan ve gerekirse dozajları arttırmak bence tehlikeli ve yan etkili haplardan daha etkili ve daha güvenli,daha az yan etkilidir..!!!

yaklaşık 18-19 aydır topikal tedavi uyguluyorum bu süre içinde olanları bile korumada yetersiz kaldı topikal tedavi. dht reseptörleri hücre sitoplazmasında bulunuyor yani kullandığımız topikal ilaçların hücre zarından geçişi çok iyi olmayabilir ( sadece benim varsayımım, hata olabilir) 3 aydır kullandığım tedaviler fayda etmiş olsaydı en azından dökülme azalmalıydı diye düşünüyorum. hergün onlarca saçımın dökülmesi iyice canımı sıkmaya başladı. artık gözümü kararttım . zaten 2- 3 ay kullanımla öyle kalıcı yanetki olacağını düşünmüyorum açıkçası. ama önemli bir yanetki görürsem eğer hemen keserim tedaviyi. ancak önemli bir yanetki görmeyene kadar kullanmaya karar verdim. zira bir yıl sonra çok geç kalmış olabilirim.

o son 18-19 aydır kullandığın topikal tedavileri bizde çok kullandık,,çok az etki aldık,,,ama son 3 ayda kullandığın topikal tedaviler ayrı bir klasmanda,,bence dozajları arttırarak biraz daha devam etmelisin,,zira oral kullanacağın haplar bile 6 aydan önce sonuç vermeyecek çünkü...Nitekim saç ekiminde bile asıl patlma 6 ay ile 1 sene arasında oluyor...
    Eğer az ama devamlı bir ilerleme varsa bu makuldür...Her geçen hafta veya ay süreç geriye gitmiyorsa,,hatta yerindede saymayıp azda olsa sürekli azar azar ileri gidiyorsa bu bile çok önemli bence,,,Çünkü hem saçları korumak hemde azda olsa ilerlemek önemli bir süreçtir...Nitekim hiçbir tedavide birden kafada saç fışkırmaz....!!!!

bu arada miracle losyon ve min+ dut biotin günde 10mg, haftada 2-3 gün konazol şampuan ve haftada 2-3 gün dermaroller kullanmaya devam edeceğim. miracle losyonu günde 2 defa min+dut 1 defa kullanıyordum öyle devam edeceğim. ek olarak proscar + dutasteride rağmen dökülme bir ay içinde durmazsa tüm tedavilere ara vereceğim

Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o son 18-19 aydır kullandığın topikal tedavileri bizde çok kullandık,,çok az etki aldık,,,ama son 3 ayda kullandığın topikal tedaviler ayrı bir klasmanda,,bence dozajları arttırarak biraz daha devam etmelisin,,zira oral kullanacağın haplar bile 6 aydan önce sonuç vermeyecek çünkü...Nitekim saç ekiminde bile asıl patlma 6 ay ile 1 sene arasında oluyor...
    Eğer az ama devamlı bir ilerleme varsa bu makuldür...Her geçen hafta veya ay süreç geriye gitmiyorsa,,hatta yerindede saymayıp azda olsa sürekli azar azar ileri gidiyorsa bu bile çok önemli bence,,,Çünkü hem saçları korumak hemde azda olsa ilerlemek önemli bir süreçtir...Nitekim hiçbir tedavide birden kafada saç fışkırmaz....!!!!
    hocam değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim kesinlikle haklısınız. her zaman benim de önceliğim topikal tedavi oldu ama öyle zamanlar oluyor ki artık ne olacaksa olsun diyorsun. işte orda belki seni bu dertten kurtaracak bir ilaç var ve sen onu kullanmıyorsun bu psikoloji çok kötü. o yüzden denemeden bilemeyiz. dutas kullanan arkadaşlarn vardı forumda hiç ciddi yanetki gören olmadı . bir şans vermekte fayda var diye düşünüyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Isırgan losyonunu bir deneyin. Bende dökülmeyi hemen kesti. Çok sayıda memnun kişi var. Etkili.

Eğer ısırgan losyonu dökülmeye kullanan kişide şak diye etki ediyorsa,,,Aynı kişi losyonları demek ki losyonları kullansa hem şak şak şak,,hem de tak tak tak diye etki edecek

Sayfa 1/6 123 ... SonSon