Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
79 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Delirmek üzereyim sorun ne sizce?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır yoğurdu bırakmayın ama peyniri bırakın.
    Bi de hocam bir şey soracağim benim saçlarım baya beyazlamişti genetikte vardi gerçi ama son 1 sene de tekrar siyahlaştı ve tek tuk beyaz var artik bu sure zarfinda biotin kullandim spor yaptigimdan amino asitler kullandim cinko b kompleks kullandim bir vitamin veya mineral eksikliginden kaynaklanmiş sonra geçmiş olabilir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır yoğurdu önermeyeceğimi tahmin etmen lazım.
    Hocam bundan 1 sene önce dermatologa gittim sb dedi bana ketokonazol iceren betnove losyon verdi o donem baya agır kepek oldugundan uykudan kalkip başin şu an ağriyan ve kaşinan kismina baya sürmüştum orada bir deri incelmesi ya da iltihaplanmasi yapmiş olabilir mi? Yani saçin genel olarak tepesindeki saç donen yer problemli kaşinma da degil yanıyor bazen diken diken batıyor. Yani saç nezlesi desem simdiye coktan gecmesi lazimdi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süt ve süt ürünleri igf-1'den dolayı sebum salgısını arttırabilir bu akneylede çok yakından ilişkilidir sütü tamamen kesin ve gözlemleyin nasıl gidiyor ayrıca bağışıklık sistemi hastalıklarının çoğu bence bağırsakla alakalıdır tavsiyem bir süre gluten yemeyin ve sabah kalkar kalkmaz öğütülmüş keten tohumu ve kefir tüketin kahvaltı yerine kolon temizliği için, besin alerjiniz varsa fodmapler gibi bunlarıda detaylı araştırmanız gerekebilir benim görüşüm bunlar.
    ama D vitamini getiriside var süt ürünlerinin, bağırsak florası için doğal yoğurt gerekli mesela

yani kesmek veya çok yemek yerine dengeyi bulmamız lazım

miracle hocam bir söz söylemişti

deyim yerindeyse; herşey zehirdir, herşey ilaçtır, mühim olan dozdur

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama D vitamini getiriside var süt ürünlerinin, bağırsak florası için doğal yoğurt gerekli mesela

yani kesmek veya çok yemek yerine dengeyi bulmamız lazım

miracle hocam bir söz söylemişti

deyim yerindeyse; herşey zehirdir, herşey ilaçtır, mühim olan dozdur
    Hocam ben devit 3 d vitaminlerinden ayda 4 kez alıyorum. Turk insanında d vitamini eksikligi cok oluyor ayrıca yogurtla d vitamini ihtiyacı giderilmez. Güneşteki ve vitaminlerde d vitamini ile yogurttaki d vitamini farklı şeyler. Ek olarak hazır yogurdun faydasi yok. Ev yogurdundan bahsediyor arkadaşlar. Ev yogurdunu da malum her zaman yapamiyoruz. Onun icin dogal süt lazım vs.. vs.. ek probiyotik kaynagi lazim tabletlerden

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. Olan yeni bir marka kaliteli görünüyor çünkü onay belgesi vb.şeyleri var onu deneyebilirsin ama fiyat sıkıntı değil diyorsan solgar tavsiye edebilirim
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. Olan yeni bir marka kaliteli görünüyor çünkü onay belgesi vb.şeyleri var onu deneyebilirsin ama fiyat sıkıntı değil diyorsan solgar tavsiye edebilirim
    Hayır hocam fiyat problem değil ben hep solgar kullanıyorum zaten sadece içindeki bakteriler bakımindan en zenginler olsun istiyorum. Her ay farklı 1 tanesini kullansam nasil olur? Her faydali bakteriyi almiş olurum bi sayede

buarada ben de ilginç bir şekilde diyetteyken kahvaltıda salata domateslerin yanında ne zaman süt içsem genelde ishal oluyorum

ilginç

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bundan 1 sene önce dermatologa gittim sb dedi bana ketokonazol iceren betnove losyon verdi o donem baya agır kepek oldugundan uykudan kalkip başin şu an ağriyan ve kaşinan kismina baya sürmüştum orada bir deri incelmesi ya da iltihaplanmasi yapmiş olabilir mi? Yani saçin genel olarak tepesindeki saç donen yer problemli kaşinma da degil yanıyor bazen diken diken batıyor. Yani saç nezlesi desem simdiye coktan gecmesi lazimdi
    Peki hocam sizde sicakliga yani isiya karsi bir tahalmulsuz var mi?ben de var cok cabuk vucudum hararet yapiyor ozellikle kafam asiri terliyor sizde bu durum mevcut mu?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şöyle hocam hareket edince başım terliyor tabii ki seri yürüyünce veya herhangi bir vucudu harekete geciren seri aktivite yapınca bu her insanda olur diye tahmin ediyorum. Onun harici ısıyla bir problemim yok. Mesela bugün süt içmedim kulak yanması olmadı su an tepem cok hafif kaşiniyor onun harici ne aşiri yaglanma var ne baska bir seh sabahtan aksama sunları yedim

Sabah-Keten tohumu-Chia tohumu-1 adet muz
    Öglen-Elma-armut-Mandalina
    Akşam-Ispanak patates kiymali yufka börek bu kadar

Aralarda balik yagi 1.5 mg ve selenyum aldim 100mg kafam şu an rahat mesela. Sadece ara ara bir şeyler geziyormuş hissi oluyo tepemde. Benim dirseklerimde böyle ara ara beyaz soyulma oluyor acaba tepemdeki sedef mi diye dusunmuyor degilim.

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler