Sayfa 2/49 İlkİlk 123412 ... SonSon
483 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı bunalıyorum_aristo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağustos 26'dan beri proscarı 24 saatte bir 1/3 oranında kullanıyorum. Şimdiik olumlu ya da olumsuz bir şey söyleyemem. Yan etki olmadı.
    bence bu oral kullanilan ilaclar yan etkiyle paralel oluyo yani benim fikrim herkeste olacak diye bisey yok ama genelde sonucu iyi olanlar yan etkidede fazla oluyo .1/5 yapin bari hocam 1/3 biraz fazla gibi tabi siz bilirsiniz yine karisamam

Yeni Üye
    Ben finas kullanıyorum şu an saçım 5-10 tane dökülüyor banyoda eskiden yıkayıp kurutana kadar 100 tane dökülürdü bu arada finas da 5. Aydayım memnunum yan etki yok ama saçı gürleştirmek istiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi cgr159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Yaklaşık 7 -8 aydır kullanıyorum etkisini gördüm açıkcası ... Eskiden saçımı yıkamaya korkardım şimdi saçlarımın sağlamlaştığını hissediyorum zaten yıkanırken elime en fazla 8-10 tel saç geliyor ... Saçımın arka kısmı baya seyrekti şimdi kapandı denecek seviyede .. Yalnız benim asıl sorunum tepe bölgesinde yani saç kalitesi güzel ama saçlar seyrek umarım yakında o seyrekliktende kurtulurum ..

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cgr159 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Yaklaşık 7 -8 aydır kullanıyorum etkisini gördüm açıkcası ... Eskiden saçımı yıkamaya korkardım şimdi saçlarımın sağlamlaştığını hissediyorum zaten yıkanırken elime en fazla 8-10 tel saç geliyor ... Saçımın arka kısmı baya seyrekti şimdi kapandı denecek seviyede .. Yalnız benim asıl sorunum tepe bölgesinde yani saç kalitesi güzel ama saçlar seyrek umarım yakında o seyrekliktende kurtulurum ..
    finası kaça bölüp kullandınız hocam ? akşam mı sabah mı aldınız ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    finası kaça bölüp kullandınız hocam ? akşam mı sabah mı aldınız ?
    Ben 8 aydır bölmeden kullanıyorum finasteridi yalnız son zamanalarda menide bir azalma olduğunu gözlemledim o yüzden yarıya bölüp öyle içiyorum yani 1 tane hap 2 gün gidiyor öyle söyleyim .. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi ..

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 8 aydır bölmeden kullanıyorum finasteridi yalnız son zamanalarda menide bir azalma olduğunu gözlemledim o yüzden yarıya bölüp öyle içiyorum yani 1 tane hap 2 gün gidiyor öyle söyleyim .. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi ..
    hocam propecia mı proscar mı kullanıyosunuz ? 5 mg zaten çok yüksek bir oran eğer proscarsa kullandığınız
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Proscar kullanıyorum .. Dediğim gibi bu zamana kadar pek bi sıkıntı olmadı sadece bu son dönemde biraz sıkıntı olmaya başladı o yüzden yarıya indirdim .. Birde Şampuanımın içine Diane35 ve Androcur atıyorum o kadar .. Buda ilk ve son hali ..
    Konu cgr159 tarafından (12.02.2015 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de yazayım bari bugün tam 3. ayımı doldurdum finasla.1/5 ile başlamıştım bu arada 1/4 kullanıyorum.Gözlemlere geleyim :
    -İlk 1 hafta falan dökülme bıçak gibi kesildi banyoda bile 3-5 tel zor dökülüyordu sonralarda dökülme biraz arttı o şekilde hep devam etmiyor,yani şu anda da elimi saçıma attığımda saç geliyor elime :/
    -ilk 1-2 hafta testislerde çok hafif bir sızı oluyordu.Bazıları bunun çok şiddetli olduğunu falan söyler kişiden kişiye değişiyor demek ki bende çok hafif oluyordu ve o da 1-2 hafta içinde geçti
    -Bekar olduğum için aktif cinsel yaşamım yok haliyle cinsel performansı nasıl etkiledi ne söylesem yalan olur ama bence bi sorun yok.Libidoda veya ereksiyonda bi problem olduğunu da ciddi manada sanmıyorum varsa bile çok minimum düzeylerdedir.Eskisiyle kıyaslayamıyorsun sonuçta ölçen bi metre yok ama ciddi problem kesinlikle yok diyebilirim rahatlıkla öyle erkeklik elden gitmiyor abartıldığı gibi,en azından 3 ay için .
    -Sakalların uzamasında falan kesinlikle yavaşlama yok daha hızlı bile uzuyorlar diyebilirim belki de biotindendir Ayrıca body building'te kas gücünde de azalma yok rahatlıkla ağırlık çalışabildim bu ilacı içerken.
    -Saçlar noldu derseniz henüz etkisini maalesef göremedim bilmiyorum henüz erken olabilir 3 ayda çok bi etki etmesini de beklememek lazım sanırım finas kullananlar genelde maximum verime 1-2 yılda falan ulaşıyorlar resimlerden anladığımız bu.Bi de 1-2 aydır miracle losyon falan kullanmadım günde 1 min+dut kullanıyordum yani tedavi çok hafiflemişti şimdi tekrar atağa geçtik hepsi bi kaç aya uçurur inş.Finasın bu tedavilerle birlikte 6-7. ayda falan uçuracağını umuyorum inş.

-Unutkanlık var mı , zannetmiyorum bazı şeyleri unutuyorum her insan gibi ama finastan değil de beşer olmamla alakalıdır
    -göğüste yağlanma falan yok.
    kısacası vücudum çok iyi tolere etti diyebilirim sanırım 3-5 yıl finas kullanan ve pek yan etki görmeyen şanslı kişilerden biri olacağım.Tabi yan etkisi olmadığı gibi etkisi de az olmaz umarım Var olanı korusam yeter ama ben bi 1-2 yılcık öncesine bi gidemiyorum ah bi gidiversem de bi lale devri yaşasam son kez saçlarımda sorun olmadan takılsam sonra varsın yavaş yavaş yine seyrelsin şimdiki haline dönsüm ama bu arada bi 1 yıl bari çalayım felekten Şu an bunun hasretiyle yanıyor gönlüm
    Konu Tıbbiyeli tarafından (12.02.2015 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Merhabalar siteye yeni üye oldum ama saç dökülmesi ile mücadelem 5-6 sene öncesine dayanmakta. Başlarda 2.5 yıl finasteride kullandım bende. İlk 3 ay gözle görünür bi etki bekleme 6 aydan sonra daha sağlıklı yorum yapabilirsin.

İş yan etkiye gelince sana şöyle belirteyim özellikle göğüs bölgesinde yağlanmayı farkedersen zaten geç kalmışın demektir. Çok sinsi bir şekilde ve 1 yıldan sonra etkisi çok yavaş şekilde ortaya çıkmakta. Bende 2.5 yıl süresince libidodaki belli düşüş harici hiç bir problem olmadı. Olduysada saçlarıma iyi etkisinden ötürü görmezden geldim. yağlanmayı hissettiğimde ilacı bıraktım fakat etkisi biranda vücuttan kaybolmuyor bu konuda bilginiz olsun. Yağlanma bir kaç ay daha devam edecektir. Çünkü vücut resmen kendini buna programlıyor. Finas kullanırken birkaç kere düşünmekte fayda var sonuçta bıraktığınız andan sonra yavaşça kazanımlar kaybolacak.

Proscar kullanıyorum .. Dediğim gibi bu zamana kadar pek bi sıkıntı olmadı sadece bu son dönemde biraz sıkıntı olmaya başladı o yüzden yarıya indirdim .. Birde Şampuanımın içine Diane35 ve Androcur atıyorum o kadar .. Buda ilk ve son hali ..
    1 ayda finasterid asla bu etkiyi yapamaz şampuandaki etkenler iyi çalışmış görünüşe göre zımba gibi bir etki olmuş ama finasteridin katkısı olmuştur tabi.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 2/49 İlkİlk 123412 ... SonSon

Members who have read this thread: 10