Sayfa 14/16 İlkİlk ... 41213141516 SonSon
156 sonuçtan 131 ile 140 arası

Konu: Diyetle Tedavi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parti kur oy verelim forumcu arkandayız ustte izmitlinin verdiği linkte bu diyeti gruplasarak uygulamanın daha faydalı olduğu yazıyordu. Bence bir whatsap grubu kurulabilir önderimiz de sen olabilirsin. Hadi yap bi organizasyon forumcu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu ikinci kez okuyorum hala ne sebze yiyeceğimizi anlamadım
    Soğan, sarımsak, pırasa, lahana, karnabahar, brokoli, ıspanak, enginar, brüksel lahanası, kereviz, salatalık, havuç, turp, pancar, lahana, semiz otu, ebe gümeci, deniz börülcesi, şevketibostan, yer elması aklıma gelenler bunlar oldukça bereketli topraklardayız biraz araştırmak lazım..

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parti kur oy verelim forumcu arkandayız ustte izmitlinin verdiği linkte bu diyeti gruplasarak uygulamanın daha faydalı olduğu yazıyordu. Bence bir whatsap grubu kurulabilir önderimiz de sen olabilirsin. Hadi yap bi organizasyon forumcu
    Bu topiği açma amacım biraz da buydu. Katılmak isteyenlerle bir arada olup motivasyonu da hep yüksek tutmak. Forumda çok değerli insanlar var o yüzden paylaşımların burada yapılması daha zengin bir içerik sağlar. Bu arada "izmitli" arkadaşı sıkıştırmak lazım ara ara özelde konuşurduk birikimi çok fazla istifade etmek lazım.

Yeri gelmişken ekmek yememek için bir sebep daha buldum. Ekmeğe zam gelmiş diyorlar hem de %25 ve üzeri

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar şahsım adına şunu belirteyim,ben bu kadar rahat bir şekilde ekmek ve tatlı yoksunluğuna alışacağımı beklemiyordum,çünkü klasik diyetleri uyuglarken(bir dilim esmer ekmek,bir kibrit kutusu kadar peynir vs.)hiç bir zaman ekmek ve tatlıyı kesmediğim için mutlaka midede kazınma meydana gelirdi ama bu diyette bu durum hiç olmadı,sanırım benim bünye hızlı bir şekilde ketojenik beslenmeye adapte oldu,darısı diğer arkadaşların başınıa...
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şahsım adına şunu belirteyim,ben bu kadar rahat bir şekilde ekmek ve tatlı yoksunluğuna alışacağımı beklemiyordum,çünkü klasik diyetleri uyuglarken(bir dilim esmer ekmek,bir kibrit kutusu kadar peynir vs.)hiç bir zaman ekmek ve tatlıyı kesmediğim için mutlaka midede kazınma meydana gelirdi ama bu diyette bu durum hiç olmadı,sanırım benim bünye hızlı bir şekilde ketojenik beslenmeye adapte oldu,darısı diğer arkadaşların başınıa...
    Abi ben hayvan gibi ekmek yerdim yemeklerde, kalktığımda da öyle hantal duserdim ki hiç bisey yapasim gelmezdi. Şu zamana kadar da herhangi bir diyet uygulamadim. ama şimdi her sofradan kalktigimda doymuş ve kuş gibi hafif olarak kalkiyorum. Ben neden bunu ömür boyu uygulamiyim ki yani hep beraber bilgi ve tecrübelerle devam edelim. Hiç birinizi görmesem de insanın sizin gibi dostları olması çok güzel

Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hareketli bir yaşamda alınan ve harcanan karbonhidratın denge içinde olması çok mantıklı hocam. Sürdürülebilir ve yoksunluk hissettirmeyen ama aynı zamanda mantarları ve patojenleri beslemeyen bir denge sağlandığında güzel sonuçlar ortaya çıkar.

Sizin de söylediğiniz gibi bir çok gıdaya duyarlılığımız olabilir. Bunun testleri var ama hem çok pahalı hem de bana pek güvenilir gelmedi. Sizin şüphelendiğiniz intolerans yaratan proteinler nelerdir. Yumurta örneğin sindirimi çok kolay ama aynı zamanda da kişiye göre ciddi alerjen olabilen bir gıda diye biliyorum. Bu konuyu biraz açabilir miyiz?
    Evet forumcu malesef bildiğin gibi gıdalara karşı immun yanıt değişken birisi yumurta yiyince mahvolur kimisi fıstık yer feleği şaşar mesela ekmeği bıraktıktan sonra iki akşam da Antep fıstığı yedim normalden biraz fazla yedim belki ve 2 sabahta dudaklar şiş kalktım işte demek istediğim birazda bu sürekli tüketmediğimiz gıdalar var vücut tolere ediyor ancak ekmek her öğün var hayat boyu insanı hep törpülüyor. Şimdi en büyük hedefim bana iyi gelemeyen gıdaları bulmak bunun için kökenlerinize bakın araştırın haftalık denemeler yapın bir gıdaya ağırlık vererek ben aslında bir şablon veren bu tür diyetlerin herkeste işe yapamayacağını eminim çünkü Kafkas kökenli birisinde kilolarca yağ süt et yesin hiç bir şey olmuyorken balık yediğinde feleği şaşabiliyor ya da ılıman bölgede genetiği lokalize olmuş birisinde ise meyve sebze balık çok iyi gelirken et ürünleri ya da kuruyemişler bağışıklık hataları verdirebiliyor. İnsanoğlunun çok eski gen havuzunda et kök besinler meyveler olduğu için Taşdevri vb diyetler daha yüksek oranlarda insanlarla uyumlu Bal belki yüzbinlerce yıldır yeniyor insanoğlu tarafından keza et meyve de ancak ekmek kültüre alınmış yumurta sadece bir kaç bin yıllık ve bu süre genetik değişim ve adaptasyon için kesinlikle yeterli değil. Şimdilik felsefem ne kadar ilkel o kadar iyi şeklinde tabi giderek kendime özel gıdaları da işaretleyeceğim.
    Konu Miracle tarafından (16.01.2016 Saat 16:01 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Miracle sizin yazdığınıza istinaden yüksek alerjen olabilecek besinleri araştırırken denk geldiğim bir kaynak. Buraya aktaracaktım ama çok uzun hem de bütünlüğü bozulmasın diye sadece linki paylaşıyorum.

Hipoalerjenik Diyet ve Alerjiler | Bilgidoktorum

Aynen sizin dediğiniz gibi yumurta, tohumlar, tahıl, deniz ürünleri, süt ürünleri liste başı durumda. Tabi kişisel hassasiyetler de önemli bir ayırıcı. Örneğin konar göçer ve tamamen hayvancılık, mandıracılık ile yaşamını sürdüren bir kökenden geliyorum ve baba tarafımda kellik nadir rastlanan bir durum. Hatta en yaşlılarımızın bile saçları aynen duruyor. Anne tarafı o kadar şanslı değil ve köken de farklı. Besinleri dedektif edasıyla ele almak gerekiyor anlaşılan.

SaçımınDoktoru Üyesi
    selamlar.
    bir güncelleme ve kötü bir haber vermek istedim.
    Diyete sıkı sıkıya bağlı kalamasam da temel prensipleri uyguluyorum.
    Fakat zaten zayıf olan sağ şakakta hiçbir gelişme yok.Kaldı ki o bölgeye minoxta uyguluyorum.Çok moralim bozuk sağ şakak konusunda ve hiçbir şey yapamıyorum.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli arkadaşlar 10.GÜN güncellemesini yapıyorum
    1-Kilo kaybı 4 kg, kilo vermek için ekstrem bir gayretim yok,sadece diyet kurallarına uyuyorum o kadar vücut olması gereken kiloya doğru yol alıyor,çünkü bende yıllardan beri 20-25 kg arasında fazlalık var,
    2-Zannediyorum hamur işini fazla tüketmekten dolayı kalpte çarpıntı oluyordu,şu an tamamen sona erdi gibi,
    3-Gözlerde ciddi oranda bozulma başlamıştı (mesela ilaç prospektüslerini düzgün okuyamıyordum)zannediyorum bu diyet insülin direncini kırmaya başladı ve gözlerdeki bulanıklık hayret verici şekilde düzelmeye başladı,
    4-Forumun asıl merak ettiği konunun "saçlar ne durumda"sorusu olduğunu biliyorum,bu konuda zaten uygulamakta olduğum tedavim vardı(Min-Ru,Emu Yağı Karışımı,Ketoral Şamp,Semabed Şamp,Keto+Azel+Saf spiro Karışımı)Dolayısıyla bu diyetin olası etkilerini almak için kendime biçtiğim süre minimum 6 ay arkadaşlar,ama şimdilik diyetten önce mevcut olan saç dökülmesinin diyetle beraber ciddi oranda azaldığını söyleyebilirim.
    Konu Kazakcemil tarafından (21.01.2016 Saat 07:54 ) değiştirilmiştir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Diyetçiler düşük enerji alımı sonucu ortaya çıkan keton maddecikleri yanında en önemli sorun eriyen yağlar içindeki ağır metal ve toksinler. Bunlar halsizlik allerjik reaksiyonlar çarpıntı bulantı gibi sorunlar olabilirse de hiç bir belirti vermeden kalp krizi ile hayatınızıda tehdit edebilir bu nedenle kontrollü olun bol sıvı meyve ve antioksidan tüketin.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 14/16 İlkİlk ... 41213141516 SonSon