Sonuçlar: Dermarollarınızın iğne uzunluğu?

Katılımcı sayısı
15. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 0,25 mm

0 0%
  • 0,5 mm

4 26.67%
  • 0,75 mm

1 6.67%
  • 1,0 mm

6 40.00%
  • 1,5 mm

4 26.67%
  • 2,0 mm

0 0%
  • 2,5 mm

0 0%
  • 3,0 mm

0 0%
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dermarollerınızın İğne Uzunluğu?

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dermarollerınızın İğne Uzunluğu?

Forumdaki kullanıcıların tercih ettikleri dermarollerların iğne uzunluklarına bakalım istedim. Yeni alacak kişiler genelde kararsız kalıyorlar. Şöyle bir tablo olsada;

Kimisi 1mm, hatta kimisi 1.5mm kullanıyor..

Mesela ben kendi tecrübemden hali hazırda biraz uzun saç için zaten zorluk çıkartan dermarollerın, 0.5mm olarak kullanılmasının zor olduğunu ve rahat uygulama yapılamadığını farkettim.. Tekrar almayı ve en az 1mm almayı planlıyorum, ya sizler?

bende şu an 0,5 mm kullanıyorum fakat saçlar biraz uzayınca etkisiz gibime geliyor. bundan sonrakini en az 1 mm almayı planlıyorum...
    17.08.2015 Tarihi itibari ile
    Min-Ru ( Akşam )
    Min-Dut ( Sabah )
    Cellagance ( Sabah ve Akşam )
    Medobiocomplex-e ( Günde 2 )
    Revita Şampuan ( 6/7 )
    Ketoral Şampuan (Haftada 1 )
    Dermoroller (Haftada 2 kere)

yani 1mm lik mi öneriyosunuz benim saçlar uzun nasıl veya 1.5 mi almalıyım

Alıntı kajadiablo26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani 1mm lik mi öneriyosunuz benim saçlar uzun nasıl veya 1.5 mi almalıyım
    İğneleri batırmak zor olduğu için player ile ben öyle düşünüyoruz ama acı eşiği gibi bir durumda var. Gerçi 0,5mm hissedilmiyor bile, ben bastıra bastıra zor kanatıyorum.

Acı eşiği düşük biri olarak kendinizi tanımlıyorsanız yine de 0,75mm ile başlamak alacağınız dermarollerın ziyan olmasını engelleyecektir.

Şu 1.5mm kullanan arkadaşlardan bir yorum alsak aslında, ben biraz bastırınca 0,5mm ile birazda tekrarla kafayı kıpkırı yapabiliyorum, sizde kanama durumu nedir? Uygulama sırasında "acı" hissediliyor mu, daha önce dermaroller kullandınız mı daha kısa mesela..

Saçlarım 6 aydır 1 numara olduğu için 0.5mm olanı uygulamak rahat ve verimli oluyordu, fakat artık saçlarımı uzatmaya başladım ve aliexpress'ten 1.5mm lik dermaroller siparişi verdim. Bir aya yakın oldu hala gelmedi, malum mesafe uzak, Çin'den gelmesi bir ayı geçebiliyor. Açıkcası dermastamp siparişi vermediğim içi de pişman oldum, uzun saça dermaroller uygulamanın zor olduğu konuşuluyor. Saçı koparması-dolanması gibi sorunlar.
    1- Min+Dut Losyon
    2- 1/5 Proscar
    3- Miracle Losyon
    4- Solgar Biotin
    5- Sebamed Anti-Hairloss
    6- Dermaroller

marka öneriniz var mı hocam çok fark var mı aralarında kalite olarak ?

ve iğne sayısı kaç sizin onu neye göre belirliycez ?

Alıntı kamil155 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçlarım 6 aydır 1 numara olduğu için 0.5mm olanı uygulamak rahat ve verimli oluyordu, fakat artık saçlarımı uzatmaya başladım ve aliexpress'ten 1.5mm lik dermaroller siparişi verdim. Bir aya yakın oldu hala gelmedi, malum mesafe uzak, Çin'den gelmesi bir ayı geçebiliyor. Açıkcası dermastamp siparişi vermediğim içi de pişman oldum, uzun saça dermaroller uygulamanın zor olduğu konuşuluyor. Saçı koparması-dolanması gibi sorunlar.
    Araları açarak stamp şeklinde uygulayabilirsiniz, benim saçımda çok uzun öyle yapmasam elime avuç avuç geliyor. Hafif ıslak saçta araları açık bastırıp çekiyorum, bastırıp çekiyorum. Biraz uzun sürüyor ama değer.

kajadiablo26; titanyum 560 iğneler var, iyidir onlar ama bak roller uygulama açısından birçok kişide sorun çıkartıyor. Dermastamp bulabilirseniz onu alın.

o markayı bulamadım internette https://www.cosmodeepstore.com/Cosmo...10mm,PR-7.html söyle bişey var bu uygunmudur ki ?

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçı uzun olanlar, en başta dedim size arkadaşlar, koparmayın saçlarınızı dermarollerla, dermastamp alın, konusunu açmıştım, saçı uzun olanlar için bire bir. Tek tel kayıp yok. Ammaaa, eger saclarınız kısaysa, dermaroller kat be kat daha çok işe yarıyor kısa saçta, dermastampe göre
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sayfa 1/2 12 SonSon