10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şuana kadar bulunan ve saçı döktüğü tespit edilen maddeler ?

SaçımınDoktoru Üyesi

Şuana kadar bulunan ve saçı döktüğü tespit edilen maddeler ?

Arkadaşlar forumda anladığım kadarıyla saçı iki şey döküyor:

1) DHT

2) Pgd2

Bunun dışında saçı döktüğü tespit edilen bir madde var mıdır ?

SaçımınDoktoru Üyesi yamakasii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    13 temmuz dan 13 ekime kadar gun asiri olarak oral dutasterid kullandim. Dokulmeyi en ufak sekilde yavaslatmadi bile. Bunun nedeni nedir. Hic etkisi olmayinca biraktim bemde.
    O zaman benim saclari pgd2 dokuyor olmali yanlis miyim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    3) Stres..............

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsülin hormonu
    Treoid hormonu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Keloğlan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3) Stres..............
    madde demiş, stresi maddeden saymak doğru olmaz. aslında bu konuda bilinen tüm maddeleri toplasak güzel olur bence de.

SaçımınDoktoru Üyesi
    İnsülin yada Treoid hormonunu baskılayamayız herhalde. Vucudun dengesi iyice bozulabilir.

Ben DHT'yi miracle losyon ile Pgd2'yi de alerset damla ile önlemeye çalışıyorum şimdilik.

Ama dediğim gibi böyle bir liste elimizde varsa o listedeki maddeleri engelleyen etkenleri bulup %100 bir koruma sağlanabilir.

Yada tersine mühendislik yaparak saç reseptörlerini kapatabiliriz. Böylece henüz tespit edilmemiş saçı döken maddelere karşı saçı korumuş oluruz. Hem bunu araştırmak saçı döken maddeleri tek tek aramaktan daha kolay olsa gerek.

Yani forvet sürekli gol atıyor, biz ise defansı güçlendirmeye çalışıyoruz.

Onun yerine sadece kaleciyi güçlendirsek, kaleyi koruma altına alsak forvetin de bir önemi kalmaz değil mi

Ben saç dökülmesini alerji gibi görüyorum. Yani saç dökülme sebebini doktorlar genetik deyip yolluyor fakat kesin dökülme sebebini aynı alerji tespitinde olduğu gibi tek tek kontrol ederek tespit edebiliriz. Fakat tabi kim uğraşıcak

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı srkn2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsülin yada Treoid hormonunu baskılayamayız herhalde. Vucudun dengesi iyice bozulabilir.

Ben DHT'yi miracle losyon ile Pgd2'yi de alerset damla ile önlemeye çalışıyorum şimdilik.

Ama dediğim gibi böyle bir liste elimizde varsa o listedeki maddeleri engelleyen etkenleri bulup %100 bir koruma sağlanabilir.

Yada tersine mühendislik yaparak saç reseptörlerini kapatabiliriz. Böylece henüz tespit edilmemiş saçı döken maddelere karşı saçı korumuş oluruz. Hem bunu araştırmak saçı döken maddeleri tek tek aramaktan daha kolay olsa gerek.

Yani forvet sürekli gol atıyor, biz ise defansı güçlendirmeye çalışıyoruz.

Onun yerine sadece kaleciyi güçlendirsek, kaleyi koruma altına alsak forvetin de bir önemi kalmaz değil mi
    tüm etkenleri engelleyemesin ki dostum.engellemeye çalışsan bile her etkinin bir de yan etkisi var.biz daha jinekomastiden çekinirken...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı xProSkill Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben saç dökülmesini alerji gibi görüyorum. Yani saç dökülme sebebini doktorlar genetik deyip yolluyor fakat kesin dökülme sebebini aynı alerji tespitinde olduğu gibi tek tek kontrol ederek tespit edebiliriz. Fakat tabi kim uğraşıcak
    aslında testleri ondan yaptırıyoruz vitaminden veya hormonal değerlere ondan bakılıyor ama çoğu kişide genetik denmesinin nedeni herkeste eşit salgılansa bile dht o kişinin saçlarının kökü genetik olarak çok dayanıksız olduğu için sanırım ama dediğin gibi neyin sebep olduğunu yüzde yüz bulabilirsek tedavi daha etkili olabilir

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana kalirsa kimisinde dht döküyor kimisinde pdg2 döküyor 3 ay miracle losyon kullandım ne yaparsam yapayım dökülme durmadı şuan günde bir miracle ve cetirzine kullanıyorum iki günde birde hint nane okaliptus yağı kullanıyorum dökülmem nerdeyse sıfıra yakın ve şakaklarda iyi gelişme görüyorum bence deneyerek dökülme tipi belirlenmeli
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.