PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Minoxil Sitesine Ulaşılamıyor

Ceset
17.07.2018, 12:46
Resmi sitelerine saglik bakanligi erisim engeli getirmis ? Acaba ilacta yasaklandi mi ?
Bir bilgisi olan var mi ??

glaurung
17.07.2018, 14:18
Resmi sitelerine saglik bakanligi erisim engeli getirmis ? Acaba ilacta yasaklandi mi ?
Bir bilgisi olan var mi ??

bioxinin forte kullanabilirsiniz, biota ile irtibata geçtim karekodu doğruluyor, ürün parti numarası ve ruhsat bilgilerinde sıkıntı yok, ayrıca çamaşır suyu
testi de yaptım, ben memnunum. Birçok üründe toplatma durumu oluşabiliyor.

holyone
17.07.2018, 16:02
https://www.r10.net/showthread.php?p=1073679699#post1073679699

Benim anladığım;
1- Siteyi yönetenler ayrı, ilacı üretenler ayrı firma
2- 1 yıl önce bu ürünü üreten firma el değiştirmiş.
3-Sağlık bakanlığı sayfayı niye engellettiğini 18816847-000-E.111492 karar ile belirtiyor ama bu karar meydanda yok. İçeriği nedir bulamadım.

Ceset
17.07.2018, 17:46
Cok sacma bir durum bu ilac bence guvenilir degil
Sitesi baska ureticisi baska olmasi da sacma :)
Her anlamda sıkıntılı bence
Ne kullanacagim bilmiyorum sac seyrekligime :(

Violator
17.07.2018, 21:32
Minoxil'den daha güvenilir saç ilacı varmı şuan piyasada ?

Ceset
18.07.2018, 23:03
Vallahi bilmiyorum
Napicam onu da bilmiyorum minoxile devam etsek mi acaba ?

charm35
19.07.2018, 00:18
türkiye yasaklasa nolur hocam zaten ilacın fda onayına falan güvenmek lazım gerisi boş devam et işe yarıyosa

Miracle
19.07.2018, 00:53
Arkadaşlar ürün sitesi ile etkenin ne ilgisi var ? ford un sitesi yayından kalksa otomobil kullanmayacak mısınız?

Ceset
19.07.2018, 12:31
Yalniz sitenin yayindan kalkmasini saglayam saglik bakanligi yani acaba saglik acisindan sikintili deyip mi kaldirdilar ?
Belki ilac icin toplama karari bile cikabilir
Bende ise yarayordu ilac :(

Kazakcemil
19.07.2018, 12:33
Yalniz sitenin yayindan kalkmasini saglayam saglik bakanligi yani acaba saglik acisindan sikintili deyip mi kaldirdilar ?
Belki ilac icin toplama karari bile cikabilir
Bende ise yarayordu ilac :(

Eczanalerde yok mu minoksidil, toplatma kararı da nerden çıktı?

holyone
19.07.2018, 18:16
Ben iyice bu işten kıllanmaya başladım.

Adam domaini r10'da satıyor. Ve diyor ki; firma değişti. 1 yıldır başkası üretiyor.

Nasıl bir iş ise site başkasının, ürün başkasının. Bu olacak iş değil.

İlk kullanmaya başladığımda eczaneden 55 TL ye aldım. Bitti sonra cumartesi günü ara vermeyim diye başka bir açık eczaneden 77 tl ye aldım.

Ertesi gün başka bir ezcanede kampanya 45 tl diye gördüm.

Sonra internette aratmaya başladım. Bir sitede 3 tanesini 135 tl ye aldım; üründe baya yorum vardı orijinal diye. Aldım kullanıyorum. Bu olay üzerine stok yapayım diye aradım. Başka bir güya eczacı olan site gördüm. 3 tanesi 110 TL

Anladığım bu ürünün sahtesi piyasada fazla miktarda dolaşmakta. Belki aldığım, kullandıklarım da sahte idi. Şimdi ne marka kullanmam gerektiği konusunda çok kararsızım. Tamam etken maddesi %5 minoxidil ama sahtesi olunca elden ne gelecek

çiçek
19.07.2018, 20:57
Bende internetten alıyorum, sonra eczaneye gidip barkod okutuyorum, gerçek olduğunu öyle anlıyorum.

odtulu
20.07.2018, 00:47
Bende internetten alıyorum, sonra eczaneye gidip barkod okutuyorum, gerçek olduğunu öyle anlıyorum.

dışındaki kutunun barkodunu okutuyorsun belki de şişeyi değiştirdiler bunu nasıl bileceğiz? Şişeler ne yazık ki mühürlü gelmiyor.

glaurung
20.07.2018, 01:12
Ben minoxidilin etkisini yaptığı bas ağrısından anlayabiliyorum. Kirkland ve rogaine kullandigimda yaptigi bas ağrısını su an bioxinin minox sprey de de alıyorum, minoxil forte nin sahtesi cok piyasada dikkat edin.

ozan35
20.07.2018, 04:29
Ya yazmayayım yazmayayım diyorumda arkadaşlar. Gözünüzü seveyim neyin sahtesini yapacak sahte yapan adam bile basar içine minoxu merak etmeyin. Dünyadaki en ucuz saç dökülmesi ile ilgili etkenlerden biri minoxil. Şu paranoyaklığı bırakın. İTS diye sistem var. Sene olmuş 2018. O eczaneler eczacı tanıdıklarınız varsa sorun bakalım depodan ne kadara alıyor deli karlar koyup satıyorlar tavsiye edile satış fiyatı diye. İstanbulun İzmir'in göbeğinde satış yapan eczaneler 3 kutu 100 lira satıyor 125 lira satıyor bunlarda mı sahte? Minoxu ülkemiz kadar fahiş fiyatlara satan başka bir ülke yok her alanda benzin-telefon olduğu gibi buradada lideriz. Dibimizdeki İran'da kaça satılıyor bir gezmeye giderseniz eczaneleri dolanın. pak darou diye tr'de kaçak minox denilen ilaç iranda minoxil forte bioxinin gibi bir marka. Amerika'da ne kadara satılıyor kirklandlar açın bakın.Bizim forumlarda hala minoxil orjinal mi sahte mi tartışması yapılıyor şaka gibi..

ozan35
20.07.2018, 04:52
ekleme:
Bu olayın aslıda. Sadece marka el değiştirmiş. DG Farma şirketi üretiyordu önceden şimdi pharmactive şirketine geçmiş. Milyon dolarlık yatırımlar yapan şirket size kıçı kırık minoxun sahtesini mi satacak aklınız alıyor mu? Şimdi ben gidip ''minoxilforte.org'' domaini boş 30 lira verip kayıt etsem paylaşımlar yapsam ileri geri yada sağlık bakanlığı tarafından mahkeme kararıyla engellensem minoxil forte markası sahtekar mı olucak? Bu nasıl bir kafa yapısıdır ya :confused: Olay çok basit firma el değiştirmiş bu domaini elinde tutan kişide aklı sıra akıllık yapmaya çalışmıştır ya satmaya çalışmıştır domaini firmaya firmada isim hakkında dolayı engelletmiştir. Kaldıki internet ortamında reçeteli ilaç satışı yasak şu an o ilaçları aldığımız internet siteleri suç işliyor. Fark ettiyseniz n11-gittigidiyor gibi sitelerde minoxil forte diye yorum yazamazsınız yada satıcıya soru soramazsınız yasaklı kelimeler kategorisinde. İlanda açamazsınız satış çünkü sağlık bakanlığı siteye yaptırım uyguluyor. Yok ben tatmin olmuyorum diyen varsa sağlık bakanlığına dilekçe yazsın bilgi edinme kanunu kapsamında 18816847-000-E.111492 sayılı kararı öğrenmek istiyorum diye.

Ceset
20.07.2018, 15:24
O zaman kullanmaya devam :)

charm35
21.07.2018, 00:51
ekleme:
Bu olayın aslıda. Sadece marka el değiştirmiş. DG Farma şirketi üretiyordu önceden şimdi pharmactive şirketine geçmiş. Milyon dolarlık yatırımlar yapan şirket size kıçı kırık minoxun sahtesini mi satacak aklınız alıyor mu? Şimdi ben gidip ''minoxilforte.org'' domaini boş 30 lira verip kayıt etsem paylaşımlar yapsam ileri geri yada sağlık bakanlığı tarafından mahkeme kararıyla engellensem minoxil forte markası sahtekar mı olucak? Bu nasıl bir kafa yapısıdır ya :confused: Olay çok basit firma el değiştirmiş bu domaini elinde tutan kişide aklı sıra akıllık yapmaya çalışmıştır ya satmaya çalışmıştır domaini firmaya firmada isim hakkında dolayı engelletmiştir. Kaldıki internet ortamında reçeteli ilaç satışı yasak şu an o ilaçları aldığımız internet siteleri suç işliyor. Fark ettiyseniz n11-gittigidiyor gibi sitelerde minoxil forte diye yorum yazamazsınız yada satıcıya soru soramazsınız yasaklı kelimeler kategorisinde. İlanda açamazsınız satış çünkü sağlık bakanlığı siteye yaptırım uyguluyor. Yok ben tatmin olmuyorum diyen varsa sağlık bakanlığına dilekçe yazsın bilgi edinme kanunu kapsamında 18816847-000-E.111492 sayılı kararı öğrenmek istiyorum diye.

minoxil forte reçeteli ilaç değil sanırım hocam.o dediğiniz reçetesiz alınamayan ilaçlar iç.in geçerli diye biliyorum

ozan35
21.07.2018, 02:29
minoxil forte reçeteli ilaç değil sanırım hocam.o dediğiniz reçetesiz alınamayan ilaçlar iç.in geçerli diye biliyorum
Minoksidil etken maddeli ürünler reçete edilebilir ilaçlardır dermatologlar tarafından. Geri ödemesi yok orası ayrı. Türkiye'de ilaçların internet üzerinden satışı yasak. Bir çok büyük e-ticaret sitesinde sağlık bakanlığının uyarıları ve yaptırımları sonucunda minoksidil,minoxil,bioxinin vb keliemeler yasaklıdır bu yüzden. 2017 başlarına kadar çokca ilanlar vardı ama artık dikkat ederseniz yok. Tek tük harf değiştirerek açanlar var anında ilanlar kapatılıyor.

mert1371
21.07.2018, 20:40
Dermala sitesi baya uygun ve güvenilir tavsiye ederim

Violator
22.07.2018, 13:28
Eczaneden indirim isteyin, utanmayın. %40 kar ile satıyorlar.