PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Minoxidilmax ile ilgili bilginiz varmı?

Custom
03.11.2017, 15:33
Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım ismim yiğit 30 yaşımdayım ve son zamanlarda saçlarım kenarlardan baya döküldü alnım genişledi.

Uzman bir saç ekim doktoruna gittim muayene etti ve ekim son noktadır senin şu an için ekime ihtiyacın yok benim tavsiyem kendimde kullanıyorum ve çok çok etkili bir ürün olan Minoxidilmax kullanman.

Bende ufak bir araştırma yaptım ve ürünü üreten abd li siteyi buldum fakat hangisi bana uygun onu bilemiyorum.

Ürünler grubunda;

Minoxidil+Finasteride ve Minoxidil+Azelaic Acid ler var bunlar hakkında bir düşünceniz varmıdır?

Muzdarip
03.11.2017, 15:38
Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım ismim yiğit 30 yaşımdayım ve son zamanlarda saçlarım kenarlardan baya döküldü alnım genişledi.

Uzman bir saç ekim doktoruna gittim muayene etti ve ekim son noktadır senin şu an için ekime ihtiyacın yok benim tavsiyem kendimde kullanıyorum ve çok çok etkili bir ürün olan Minoxidilmax kullanman.

Bende ufak bir araştırma yaptım ve ürünü üreten abd li siteyi buldum fakat hangisi bana uygun onu bilemiyorum.

Ürünler grubunda;

Minoxidil+Finasteride ve Minoxidil+Azelaic Acid ler var bunlar hakkında bir düşünceniz varmıdır?

Saç durumunuzu göremediğimiz için çok sağlıklı yorum yapmak zor ama Amerika genelde big 3 dedikleri minoxil-finasteride-ketokonazol 3 lüsünü kullanıyor. Minoxile azaleik asit de atılıyor emilimin artması ve antiinflamatuar olmasından dolayı.

Custom
03.11.2017, 15:49
https://ibb.co/eH6tyG

Saçlarım bu şekilde ve cok ince telli.

Benim merak ettigimde +finansteride olanlardan mi yoksa +azelaic olanlardanmı

Doktorun bana tavsiye ettiği:

https://www.minoxidilmax.com/Minoxidil-with-Finasteride

rahman1642
03.11.2017, 17:57
BEN YENİDEN kirkland minoxil aldım azelaik asit alıyoruz arkadaşlarla forumdan azelaik asitle kullanıp faydasını gorursem yazıcam buraya

mecevik
03.11.2017, 23:15
Saç durumunuzu göremediğimiz için çok sağlıklı yorum yapmak zor ama Amerika genelde big 3 dedikleri minoxil-finasteride-ketokonazol 3 lüsünü kullanıyor. Minoxile azaleik asit de atılıyor emilimin artması ve antiinflamatuar olmasından dolayı.

Hocam ben bu konuyu pek anlayamadım o yüzden size burda sorayım. Azelaik asit'in atılmasının nedeni Minoxil'in döngü yapmasının önüne geçmek için mi? Yani minoxil bu yüzden mi döngüye giriyor? Vücut ona karşı bir direnç oluşturuyor ve bunada inflmasyon deniliyor? Minoxil de artık etki edemediği için saçlar dökülüyor. Doğru mudur hocam?

Muzdarip
04.11.2017, 00:42
Hocam ben bu konuyu pek anlayamadım o yüzden size burda sorayım. Azelaik asit'in atılmasının nedeni Minoxil'in döngü yapmasının önüne geçmek için mi? Yani minoxil bu yüzden mi döngüye giriyor? Vücut ona karşı bir direnç oluşturuyor ve bunada inflmasyon deniliyor? Minoxil de artık etki edemediği için saçlar dökülüyor. Doğru mudur hocam?

Azaleik in bazı çalışmalarda görevleri farklı olmasına rağmen finastan bile daha iyi etki ettiği görülmüş DHT blocker görevi varsa (ki o çalışmada yan etkisiz tip1 tip2 blockladığı söyleniyor) döngüye de olumlu etkisi olabilir. Ben de ilk defa toz formunu minox ile kombineli kullancam. Eğer döngü inflamasyondan kaynaklıysa düşünceniz hiç de mantıksız gözükmüyor.

Custom
04.11.2017, 23:52
Valla ne diyim pek bilgim yok ama Finasterid’in bilinen bazı yan etkileri;

İktidarsızlık
Cinsel isteğin azalması
Sperm sayısının azalması
Jinekomasti (Erkeklerde göğüs büyümesi)
Orta kulak iltihabı
Kilo artışı

bi kaç siteden benzer yazı okudum tabi bu Finasterid maddesini sizler daha iyi bilirsiniz ama ben Minoxidil %15 +Azelaic Acid %5 ten yanayım açıkçası korktum :)

Ürün linkteki ürün tavsiye edermisiniz?
https://www.minoxidilmax.com/minoxidil-15-with-azelaic-acid-5

Miracle
07.11.2017, 19:22
Topikal finasterid mikro ve kişiye özel dozlaması dışında topikalde de aynı yanetkileri gösterecektir.

Gambit
07.11.2017, 20:30
Topikal finasterid mikro ve kişiye özel dozlaması dışında topikalde de aynı yanetkileri gösterecektir.
Miracle hocam ben azelaikli minox. yanında ise sülfürik asit elseve karışımı kullanmak istiyorum bu kadar asitin bir zararı elbette ki olucaktır sizce nasıl bu etkiyi azaltabilirim?

Look_up
07.11.2017, 22:37
Miracle hocam ben azelaikli minox. yanında ise sülfürik asit elseve karışımı kullanmak istiyorum bu kadar asitin bir zararı elbette ki olucaktır sizce nasıl bu etkiyi azaltabilirim?

Kafandaki bütün saçları yakmak mı istiyorsun ? Sülfirik asit ne Allah aşkına

Muzdarip
07.11.2017, 23:27

Sülfürik asit ne hocam cidden yanlış yazmış olmayasın ? Salisilik asitten felan mı söz ediyosun ?

Gambit
08.11.2017, 06:22
Sülfürik asit ne hocam cidden yanlış yazmış olmayasın ? Salisilik asitten felan mı söz ediyosun ?
Pardon hocam salisilik olacaktı

Custom
09.11.2017, 21:50
Selam arkadaşlar.
Bu gün doktorla tekrardan konuştum Finasteride in hapında bu tarz yan etkilerin oloduğunu, saça uygulanan Finasteride in cinsel isteksizlik sperm sayısı düşüşü vs olmadığını söyledi. Sizlerin yorumu nedir bu konuda? Hatta ürün linkteki ürün oranları da görebilirsiniz.

Ayrıca pg nedir bu üründe no pg ve with pg seçenegi var?

ozan35
09.11.2017, 22:24
Selam arkadaşlar.
Bu gün doktorla tekrardan konuştum Finasteride in hapında bu tarz yan etkilerin oloduğunu, saça uygulanan Finasteride in cinsel isteksizlik sperm sayısı düşüşü vs olmadığını söyledi. Sizlerin yorumu nedir bu konuda? Hatta ürün linkteki ürün oranları da görebilirsiniz.

Ayrıca pg nedir bu üründe no pg ve with pg seçenegi var?

PG-Propilen Glikol demek. Alerjin varsa PG'ye PG içermeyen losyonda var diyorlar yani. Dolaşıma karışan her etken bünyeden bünyeye değişmekle birlikte yan etki yapabilir. Ufak bir araştırma yaparsanız proscar hakkında yüzlerce hatta binlerce araştırma var. Maymundan tutun fareye fareden tutun insana hatta hamile kadınlara kadar. Kullanıp kullanmamak kişisel tercihtir. Oral proscar kullanıp sorun yaşamıyorum testlerim normal diyende var miracle losyon kullandım öldüm bittim çocuğum olmayacak, başım ağrıyor, sesim inceldi ühühhühü diyen tiplemelerde var forumda. Yani kullanıcı yorumlarını baz alın ama bilimsel veriler eşiğinde yapılan yüzlerce araştırma varken burada prospektüs okumaktan aciz kişilerin yorumlarını çokta takmamak lazım.

Clash
10.11.2017, 08:21
Saca surulunce yan etki yapmaz diye kesin bi ifade olamaz. Oyle olsaydi herkes finas surerdi kafaya. Yan etki meselesi kisiden kisiye gore degisiyo. Sorunun cevabini kendin bul bence deneyerek. Denemeden kim ne derse desin bilemezsin. Bi kac ay denemekten zarar olmaz yani kalici yan etki falan olmaz ilaci birakinca kisa surede hersey normale doner

kayapınar
05.03.2018, 19:30
Hocam özelden gelir misiniz