PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hp Biotin Kullanıcıları Nasıl ?

miracle
07.09.2014, 14:38
Bir çok arkadaşımız saç kalitesinde artış için çeşitli biotin tabletleri kullanmaktalar. Biotinin saç kalitesi ve hacmindeki artışa katkısı tartışılmaz ancak çoğu zaman tüketiciler hangi marka ve hangi dozda kullanacaklarına dair karar vermekte zorlamıyorlar. Bu markalardan biride hair pharma fimasının ürünü Hp biotin. Bu ürünü kullanan arkadaşlarımız tecrübe ve tavsiyelerini bu başlığa iletebilirler. Sizce bu ürün nasıl ? Yeterli kalitede ve yeterli etkiye sahip mi ?
Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi

NOT: Kişisel tecrübelerim sonucunda bu ürünü kesinlikle önermiyorum!

fhm001
07.09.2014, 14:44
Yaklasik 1 haftadir kullaniyorum etki icin cok az bir sure ama memnunum urunden simdiden.

fhm001
07.09.2014, 15:18
Hair pharma sirketi Beka İlaç ve Kimya Sanayi Ticaret Ltd Şti | Gıda Takviyesi, Kozmetik Üretim (http://www.bekailac.com.tr) bu ilac sirketine yaptiriyor hp biotini ve gecmisine baktigimiz zaman guven verici kurumsal bir firma gibi gozukuyor zaten doktor atilla kayada biotinin hammaddesi ucuz oldugundan her markayi kullanabilirsiniz diyor yalniz bitkesel urun degil icinde kivam arttirici boyar maddeler falan var sık kullanimda nasil bir etki gosterir bilemem.

Zer0
07.09.2014, 17:29
Ben Natures Bounty'nin 5mg kullanmaya baslamıstım 1 hafta kullanmama ragmen vücudumdaki kıllar gözle görülür şekilde artıp kalınlaştı birden.Bende bıraktım.HP bana nedense güven vermiyor vücudumu kıllandırmasını istemiyorum ama fiyatı da cazip oldugu için alıp deneyesim var.Medobiohtin ve Solgar da kıllanma yapmamıştı vücudumda.Bunu kullanıp da kıllanma sorunu olan var mı ?

1dost
07.09.2014, 17:56
Ben Natures Bounty'nin 5mg kullanmaya baslamıstım 1 hafta kullanmama ragmen vücudumdaki kıllar gözle görülür şekilde artıp kalınlaştı birden.Bende bıraktım.HP bana nedense güven vermiyor vücudumu kıllandırmasını istemiyorum ama fiyatı da cazip oldugu için alıp deneyesim var.Medobiohtin ve Solgar da kıllanma yapmamıştı vücudumda.Bunu kullanıp da kıllanma sorunu olan var mı ?

Şimdi vücutta kıllanma yapması etkili olduğu anlamına mı geliyor sizce yoksa yanlış etki mi ? Medo ve solgarda bende aşırı bir kıllanma yapmamıştı. Fakat düzenli ve uzun süreli kullanmadım.

fhm001
08.09.2014, 00:56

Dostum biotin kil arttirmaz kalinlastirir ama saci kalinlastirir killarla saclar birbirinden bagimsiz ve zit iki mekanizmadir sen psikolojik olarak bakmissin olaya 1 haftada tesir edecegini dusunmuyorum biotinin haricinde kullandigin seylerden kaynaklanabilir .

Miracle
08.09.2014, 10:52
Dostum biotin kil arttirmaz kalinlastirir ama saci kalinlastirir killarla saclar birbirinden bagimsiz ve zit iki mekanizmadir sen psikolojik olarak bakmissin olaya 1 haftada tesir edecegini dusunmuyorum biotinin haricinde kullandigin seylerden kaynaklanabilir . Hormonal etkileşimler aynen dediğin gibi fhm ama biotin saç üretiminde bütün kıllarda aynı etkiyi yapar. Dökülme sürecine karışmaz yada biraz anagen fazı uzatır ama genel olarak belli bir % oranında bütün foliküllere etki eder. Yalnız solgar kıllanma yapmadı diyen arkadaşlar ilginç geldi çünkü hayvansal kökenli biotinde kullanılıyor bazen bu tabletlerde bundan mı acaba dedim. Yani bu kıllanmadı yapmadı diyen arkadaşlar saçlarda olumlu etki gördümü ? cevap verirlerse iyi olur.

LEWINGS
10.11.2014, 00:17
Bircok takviye gibi buda para tuzagı...fazla havuc yiyerek daha mı iyi görüyorsun: gibi-) her yediğimizde biotin var, biotin takviyesi yüksek kas yorgunluklarında kullanılır. Dogum sonrası vs... Ticaridir her biotin... Doktorlar bile yazmaz sunu bunu bu hafta fazla tüket der...vucut gelistiriyorsan kullan sac icin ticaridir, diye düsünüyorum. Sac ekimi sonrası recete edilir 1 ay oda..sonra birak derler..

piranha
10.11.2014, 00:30
Bircok takviye gibi buda para tuzagı...fazla havuc yiyerek daha mı iyi görüyorsun: gibi-) her yediğimizde biotin var, biotin takviyesi yüksek kas yorgunluklarında kullanılır. Dogum sonrası vs... Ticaridir her biotin... Doktorlar bile yazmaz sunu bunu bu hafta fazla tüket der...vucut gelistiriyorsan kullan sac icin ticaridir, diye düsünüyorum. Sac ekimi sonrası recete edilir 1 ay oda..sonra birak derler..

yine de arada bi kullanıp saçı rahatlatmakta fayda var

okansa
10.11.2014, 00:42
ben 3 aydır solgar 5000 kullanıyorum..ama pahalı gibi 43,5TL ..birdakine bende hp yada medabiotin alacagım..daha uygun fiyat

Tıbbiyeli
10.01.2015, 22:01
Arkadaşlar benim vücudum normalden fazla kıllı maalesef,kolumda bacağimda falan saç kalitesinde kıllar var.Saç icin biotin kullanayım diyorum ama bu kıl kalitesini artırma konusu beni korkutuyor sizce kullanmali miyim?Kıllar biraz daha kalite kazanırsa berbat bi hal alacak iyice :) Biotin olmazsa alternatif tablet ne önerirsiniz,bu aralar atak bi tedavi uygulamam lazım vitamin gibi takviye lazım

LahmacuN
10.01.2015, 22:05
Arkadaşlar benim vücudum normalden fazla kıllı maalesef,kolumda bacağimda falan saç kalitesinde kıllar var.Saç icin biotin kullanayım diyorum ama bu kıl kalitesini artırma konusu beni korkutuyor sizce kullanmali miyim?Kıllar biraz daha kalite kazanırsa berbat bi hal alacak iyice :) Biotin olmazsa alternatif tablet ne önerirsiniz,bu aralar atak bi tedavi uygulamam lazım vitamin gibi takviye lazım

Ben ek olarak Xpecia, Shen Min, Medobiocomplex tarzı bir tablete başlamayı düşünüyorum.

NoMore
10.01.2015, 22:07
Ben ek olarak Xpecia, Shen Min, Medobiocomplex tarzı bir tablete başlamayı düşünüyorum.
aynısını bende düşünüyorum bence bu konuda bir konu açabilirsin tecrübelilerde bize tavsiyelerini iletebilirler ben xpecia düşünüyorum içerik olarak biraz daha zengin gibi

Tıbbiyeli
10.01.2015, 22:16
Hocam ben zaten finasterid kullandigim icin extra dogal dht blocker iceren tabletlerden dusunmuyorum sadece gida takviyesi seklinde daha iyi olur.Mesela L-arginine aminoasidi ve biotin kullanmayı dusunuyorum ama recep ivediğe bağlarım sanirim ikisini kullansam zaten kıllıyım.Acaba pharmaton gibi genel bi vitamin takviyesi alsam faydasi olur mu saçlara ? Veya çinko da düşünülebilir.Var olan saçlarım biraz kuvvetlense benim işim görülür bende kellik yok ama saçlı deri çok bariz görülmeye başladı var olan sacın bi anlami yok resmen bende :D

LahmacuN
10.01.2015, 22:16
aynısını bende düşünüyorum bence bu konuda bir konu açabilirsin tecrübelilerde bize tavsiyelerini iletebilirler ben xpecia düşünüyorum içerik olarak biraz daha zengin gibi

Bu 3'lüyü araştırdım. Aralarında dediğiniz gibi ben de Xpecia'ya daha yakınım. Isoflovan(Doğal Östrojen) içermesi cazip geliyor. Prostagood da olabilir. Ama prostagood sadece saw palmetto içeriyor.

mesud
10.01.2015, 23:52
Tıbbiyeli bende solgar biotin 5000mcg aldım acaba wücuttaki kılları çoğaltır mı bende çok yok ama gerçekten korkmaya basladım biotinle ilgili tecrübeli arkadaslar tecrübelerini ve detaylı bilgilendirse çok makbule geçer..

Tıbbiyeli
10.01.2015, 23:57
Valla hocam hiç deneyimlemedim biotin ben de solgar 5 mg alıp kullanmayı düşünüyorum ama benim kıllar zaten saç gibi bi e kalınlaştırırsa wax falan sürerim artık.Zaten vücut kıllarını saç gibi eken bi ekimci bulduğum an benim için saç dökülmesi tarih olur isviçreli bilim adamlarının falan çözüm bulmasına gerek yok :D velhasıl,biotin mi kullanmalıyım abiler ben yoksa multivitamin tarzı bişey mi yardım lütfen

Miracle
11.01.2015, 00:06
Valla hocam hiç deneyimlemedim biotin ben de solgar 5 mg alıp kullanmayı düşünüyorum ama benim kıllar zaten saç gibi bi e kalınlaştırırsa wax falan sürerim artık.Zaten vücut kıllarını saç gibi eken bi ekimci bulduğum an benim için saç dökülmesi tarih olur isviçreli bilim adamlarının falan çözüm bulmasına gerek yok :D velhasıl,biotin mi kullanmalıyım abiler ben yoksa multivitamin tarzı bişey mi yardım lütfen biotin içerikli şampuan ve serumlar bulunmakta topikal kullanabilirsin vücut kıllarını etkilememesi için

BnymN
11.01.2015, 00:10
3 aydir kullanıyorum saç kalınlığında renginde ve uzama hızında artış var.

NoMore
11.01.2015, 00:12
Arkadaşlar biotin mi xpecia mı ?

Tıbbiyeli
11.01.2015, 00:40
biotin içerikli şampuan ve serumlar bulunmakta topikal kullanabilirsin vücut kıllarını etkilememesi için

bazı alışveriş sitelerinde görüyorum aslında topikal için serumlar var ama ne kadar etki eder meçhul diye düşünüyorum hele ki oral kullanımda bile 3 ay falan kullanılmalı deniyor sabırla denemek lazım topikal biotini

eplerenon
11.01.2015, 01:17
Arkadaşlar biotin mi xpecia mı ?

ben 3 ay kadar hp biotin kullandım saç kalitesini artırıyor diyebilirim. şimdi xpeciayı da denemek istiyorum. bu ay xpecia kullanmaya başlamayı düşünüyorum

Tıbbiyeli
11.01.2015, 01:18
eplerenon vücut kıllarını sertleştırdi mi peki bu 3 ayda

NoMore
11.01.2015, 01:25
ben 3 ay kadar hp biotin kullandım saç kalitesini artırıyor diyebilirim. şimdi xpeciayı da denemek istiyorum. bu ay xpecia kullanmaya başlamayı düşünüyorum
xpecia'nın içindede 2 mg biotin varmış aslında zaten xpecia biotinin 2 katı fiyata bence çok fark olmamalı ama bellide olmuyor bu ilaçlara malum :)

landonxx
12.02.2015, 19:27
Biotin kaşa sakala falanda yararmı?

Reincarnated
11.04.2015, 20:01
Neden dışarıdan biotin takviyesi alıyorsunuz ki? Biotin eksikliği gerçekten çok nadir rastlanan bir durum. Şöyle bir şey buldum. Bu durumda biotin takviyesinin anlamı ne?

Ne Kadar Biotin Almalıyım?

ABD merkezli Ulusal Bilimler Akademisi Tıp Bölümü’nün önerdiği günlük biotin tüketimi aşağıdaki gibidir.

0-6 Ay Arası: 5 mikrogram (mcg)
6-12 Ay Arası: 6 mikrogram
1-3 Yaş Arası: 8 mikrogram
4-8 Yaş Arası: 12 mikrogram
9-13 Yaş Arası: 20 mikrogram
14-18 Yaş Arası: 25 mikrogram
19 Yaş ve Üstü: 30 mikrogram
Hamilelik Dönemi: 30 mikrogram
Emzirme Dönemi: 35 mikrogram

Biotin İçeren Yiyecekler

Ekmek Mayası: 3 gram ekmek mayasında 9.3 mikrogram biotin bulunur.

Tavuk Ciğeri: 45 gram tavuk ciğeri 104 mikrogram biotin içerir.

Hardal Tozu: 6 gram hardal tozu 9.5 mikrogram biotin içerir.

Yerfıstığı: 10 gram yerfıstığında 9.6 mikrogram biotin bulunur.

Fındık: 5 gram fındık 4.1 mikrogram biotin içerir.

Ay Çekirdeği: 9 gram ay çekirdeğinde 7.2 mikrogram biotin bulunur.

Sığır Ciğeri: 30 gram kuzu ciğeri 22.8 mikrogram biotin içerir.

Tavuk Yumurtası: 18 gram yumurta sarısı 11.7 mikrogram biotin içerir.

Badem: 10 gram bademde 6.2 mikrogram biotin bulunur.

Fesleğen: 1 gram kuru fesleğen 0.6 mikrogram biotin içerir.

Toz Acı Biber: 2 gram toz acı acı biber 1 mikrogram biotin içerir.

Eastanbull
11.04.2015, 21:50
biotin eksik diye almıyoruz zaten , saça iyi geldiği için alıyoruz , sporcuların steroid almasına benziyor bu durum biraz :)

Eastanbull
11.04.2015, 21:58
ben kendimden örnek vericek olursam biotin kullandığım zamanlar saçım daha hızlı uzuyordu ve daha canlıydı , bi hafta önce tekrar başladım şakaklardaki saçların uzamasını biraz daha hızlandırmak için

maiboz
11.04.2015, 23:00
bende hp biptin kullanıyorum 10 mg 100 adet aldım hergün kırarak 5 mg içiyrum müthiş ekenomik ben her marka biotini kullandım bence fark yok diğerleri çk pahalıya gelmişti

777
12.04.2015, 00:09
Arkadaslar Ben ebaydan aldım Oxford biotin 500 adeti 60 TL turk parasina tekabul etti çok hesaplı şiddetle tavsiye ederim arkadaslar biotin yurtdisinda bu kadar pahalı deil

maiboz
12.04.2015, 00:12
Arkadaslar Ben ebaydan aldım Oxford biotin 500 adeti 60 TL turk parasina tekabul etti çok hesaplı şiddetle tavsiye ederim arkadaslar biotin yurtdisinda bu kadar pahalı deil
iyiymiş bence

777
12.04.2015, 00:13
Bu arada hp biotinin içinde emilgator var bana pek sağlıklı gelmedi bi zamanlar kullanmistim sacimada ii geldi kimyacılar emülatörü nedense sevmiyolar:((

Yalova22
29.07.2015, 13:47
Arkadaşlar,

Biotinin benim kirpiklere olan etkisi inanılmaz :) Kirpiklerde artış ve baya uzama var. MaşaAllah. :D

sennedersen
29.07.2015, 15:45
Arkadaşlar,

Biotinin benim kirpiklere olan etkisi inanılmaz :) Kirpiklerde artış ve baya uzama var. MaşaAllah. :D

sacta ki etkiisi?

muros
29.07.2015, 16:18
bende pan plus,kapsülde etki yapmıştı kirpikte ve kaşta vücut kılları tumden coştu biotin kullansam maymuna dönerdim heralde keşke hiç kullanmasaydim saçtaki etkisine gelirsek sıfır

sennedersen
29.07.2015, 16:35
bende pan plus,kapsülde etki yapmıştı kirpikte ve kaşta vücut kılları tumden coştu biotin kullansam maymuna dönerdim heralde keşke hiç kullanmasaydim saçtaki etkisine gelirsek sıfır

muros sende tedaviler uzun surer ama ise yariyacaktir mutlaka cunku su an hormonlarin ust seviyelerde salgilaniyor bu nedenle yanit almanda uzuyor. alti yedi ay sonra sac sorunun kalmayacak belkide

muros
29.07.2015, 16:48
muros sende tedaviler uzun surer ama ise yariyacaktir mutlaka cunku su an hormonlarin ust seviyelerde salgilaniyor bu nedenle yanit almanda uzuyor. alti yedi ay sonra sac sorunun kalmayacak belkide

bende öyle düşünüyorum çünkü yaşı büyük olanlar daha iyi sonuç alıyor aslında benim büyütme uyarıcı yerine kafama daha fazla antiandrojen lazım gibi geliyor şu 2 3 ay daha sabredecegim sonuç değişmezse hiç ilerleme olmazsa spiro yu dmsoda kullanmayi düşünüyorum yada şampuana dmso spiro diane 35 atıp yarım saat kafada bekletmeyide düşünüyorum bunlarda olmazsa mecbur finas dutas gidecez yapacak başka bişeyde gelmiyor aklıma

sorunvar
07.02.2016, 01:39
nature bounty biotinin iyi oldugu söleniyor.tavsiye edermisiniz?

Zer0
07.02.2016, 02:08
nature bounty biotinin iyi oldugu söleniyor.tavsiye edermisiniz?

Hocam ben Nature's Bounty almıştım hem ucuz hem kaliteli diye yalnız daha 3. kapsülde kolumdaki kılları bariz bir şekilde siyahlaştırdı. Şimdi dicekler ya 3-4 günde kıl artar mı diye gerçekten öyle oldu. Hala kullanmadım duruyor geçen 2-3 kapsül elseve için attım topikal olarak kullaniyim diye ama losyonun da pompası bozuldu.

zavkvavk
07.02.2016, 02:29
Fiyati dolayisiyla alacam bende bunun 5mg olanindan daha once priorin kullanmistim 2 ay duzenli gozlemleyebildigim bi faydasini gormedim ama 6 ay en az kullanirim bunu belki en azindan olan sacimiza canlilik katar

sorunvar
07.02.2016, 12:03
5000 mg mı almalıyım yoksa 10000 mi ?

Adana85
07.02.2016, 12:11
yetiskinlerde gunluk ihtiyac 50mg civarinda oneriliyor. H vitamini de vucutta depolanmayip idrar ile atiliyor. O yuzden bence 5000 de alsan 10000 de alsan ayni sey, ikiside vucudundan atilacak. 500-1000 mg alsan gayet yeterli olur bence. Sonucta erkek tipi dokulmeden muzdarip cogunluk olarak asil derdimiz biotin degil, hem biotin nerdeyse yedigimiz herseyde gayet mevcut birsey, o yuzden cok takma bence buna. Hatta multivitamin al onlarin icindeki bitoin yeter de artar bile hem diger vitaminlerden de faydalanmis olursun.

Muzdarip
07.02.2016, 14:55
Pharmaton ile ilgili bilgisi ve tecrübesi olan var mi acaba bununla ilgili bi konu acacaktim zaten de bi burdan soruyum dedim.

Keltoşş
07.02.2016, 15:36
Pharmaton ile ilgili bilgisi ve tecrübesi olan var mi acaba bununla ilgili bi konu acacaktim zaten de bi burdan soruyum dedim.

Hocam ben kullandim halen var iki kutu hafta iki felan kullaniyom simdi cunku ilk.kullandigimda cinsel istek artmasi oldu arastirdim ici deki ginsenmi ne cinsel.gucu artiriyormus yani hergun kullanirsak bizim icin zararli ki ben farkettim bunu haftada iki yararli olur

raprap1
08.02.2016, 00:36
Icinde 100 tane oluyor al 10mg yariya bol gunde 5mg alirsin 7 ay yeter baya ekonomik :)))

Sırmasaçlı
29.06.2016, 19:11
Yeni aldım deniyorum bakalım nasıl

Leo
27.07.2016, 17:45
biotin suda eriyen bir vitamin die biliyorum ama solgar kapsülü boşaltıyorum küçük şişeye su koyuyorum çalkala çalkala boşa çalkala hepsi dibe çöküyor elsevdede durum aynı mantık ne?

BnymN
28.07.2016, 01:22
eksikliği cok nadir görünsede hp biotin kullandım.Sacı hızlı uzattı renkte bir kademe koyulaşma sagladı.Telleri hafifte olsa kalınlaştırmıştı.hp biotin ideal bir seçim.solgar marka kullandıgım b-compleksin icindede var.

Violator
19.09.2017, 13:39
Vitamin takviyesi sonucunda mide ağrısı sorunu yaşayan var mı?

Kazakcemil
19.09.2017, 14:58
Vitamin takviyesi sonucunda mide ağrısı sorunu yaşayan var mı?

Mide ağrısı problemi yaşarsanız meyan kökü hocam 3 günde hiçbirşeyiniz kalmaz ve muhtemelen tekrar etmez.

Violator
20.09.2017, 11:23
Mide ağrısı problemi yaşarsanız meyan kökü hocam 3 günde hiçbirşeyiniz kalmaz ve muhtemelen tekrar etmez.

Endoskopi-Kolonoskopi yaptırdım bir şey çıkmadı, meyan kökünü de araştıracağım teşekkürler.

karaayaz
20.09.2017, 20:33
Medobihotin gayet iyidr

burak6
28.09.2017, 21:27
beyler hp biotin yerine solgar almama gerek var mı sizce?

gerek yok derseniz hp biotin 5mg tercih edeceğim

burak6
07.10.2017, 21:01
biotini aldım ama 1mg aldım

5mg gereksiz geldi okuduklarım sonucunda, madem idrarla atılıyo fazlası ve günlük ihtiyaç biotin için baya düşükmüş, ozaman 1mg alayım dedim

McAllen
07.03.2018, 07:23
Vucüdun biotin ihtiyacı günlük 700 800mcg fakat kullanılan vitamin tabletlerin biyoyararlanımı zaten %15ler civarında. Herhangi bir markanın ürününü alabilirsiniz

.Space.
15.05.2019, 12:17
Hp Biotin 5 mg kullanıyorum neredeyse 100 tablet bitecek, saçlarımı beklediğim kadar hızlı uzatmadı

Hatta bu hapı hiç kullanmasam, saç zaten yine bu kadar uzardı tahminimce

Bu yüzden bu sefer başka bir ürün alacağım. Solgar almam çok iyiydi ama çok pahalı bu sefer Nature's Supreme Biotin 5 mg alacağım