PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Günlük (sık) kullanım için şampuan-sabun tavsiyeleri

Tıbbiyeli
30.08.2014, 12:13
391

Arkadaşlar yaz ayları boyunca losyonları uygulamak rahattı saçlarımın losyondan sonra nasıl göründüğüne önem vermiyordum ama okul başlayınca hemen her gün sabah losyonları sıktıktan sonra saçları yıkamam gerekecek.Şu an prozinc mor kullanıyorum fena şampuan değil ama üstünde haftada max 3 kez kullanın yazıyor yani günlük kullanıma uygun değil,kaldı ki mor olan yağlı saçlar için miracle losyona başladıktan sonra yağ meselesi tarih oldu artık kullanmam da lüzumsuz,bana daha az kimyasal içerikli daha az yıpratıcı şampuan gerekli tavsiyelerinizi bekliyorum? Sabun kullanmayı da düşünüyorum hatta isterim ama defne vb. sabunlar satan yerlere insan güvenemiyor ne kadar doğal vb. ve de sabun gözenekleri ne kadar iyi temizler o da şüpheli.Yine de sabun önerilerinizi de bekliyorum.

fhm001
30.08.2014, 12:50
Dostum bu sampuana bak iceriklerine falan;

Dermoday Anti Hair Loss Shampoo

Saç Dökülmesine Karşı BİLİMSEL ve BİTKİSEL Şampuan

Bakır Peptid - Foti - Saw Palmetto - Biotin - 25 Bitki Ektresi

Dermoday Anti Hair Loss Shampoo, sağlıklı saç yapısının oluşmasına ve bu yapının korunmasına yardımcı olmak amacıyla özel olarak formüle edilmiş bilimsel ve bitkisel bir ürün kombinasyonudur. Dikkatli ve düzenli kullanımla günde sadece birkaç dakikanızı ayırarak kısa sürede saç dökülmesi karşıtı olumlu etkilerini görebileceğiniz pratik ancak son derece güçlü bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda yoğun bakır peptid içeriği ile de eşsiz bir ileri teknoloji ürünüdür.

Yüksek oranda Bakır Peptidleri (AHK-Cu Tripeptide1 solution), bitkisel kaynaklı Polifenoller, Çinko, Magnezyum ve Sülfür mineralleri, A, B3, B5, E vitaminleri, Biotin, Polygonum Multiflorum (Fo-ti), Saw Palmetto, Shea Butter, Ginseng, Çam Kabuğu, Isırgan, Şeftali Çekirdeği, Yeşilçay, Defne, At Kestanesi, Zeytin Yaprağı, Okaliptus, Kafein, Guarana, Muira Pauma, Kekik, Biberiye, Tatlı Badem, Buğday, Ardıç, Susam, Hibüsküs, Çörek Otu, Burdock,Çöven Otu ve Adaçayı bitki ekstrelerini içerir. Bu kadar zengin içerikli bir ürün kombinasyonu son derece karmaşık bir çalışma ile gerçekleşmiş ve 3 yıllık bir araştırma-geliştirme sonucunda ortaya çıkabilmiştir.

Dermoday Anti Hair Loss Shampoo geliştirilmesinde tüm aktifler teker teker biraraya getirilmiştir ve bu sayede daha yüksek konsantrasyonda aktif ajan kullanılabilmiştir. Ayrıca her üretim partisi limitli sayıda üründen oluşmaktadır bu da adeta el yapımı bir ürün gibi kalitesi yüksek, kontrol edilebilir bir kombinasyona fırsat verebilmektedir.

Dermoday Anti Hair Loss Serum and Shampoo, saçın nemini ve dayanıklılığını artırarak çevresel faktörlere karşı yüksek koruma sağlarken size de daha önce yaşamadığınız bir temizlik duygusunu yaşatır. Dermoday Anti Hair Loss Shampoo bitkisel kökenli köpürtücüler kullanılarak formüle edildiğinden diğer sanayi tipi şampuanlara kıyasla daha az köpüren bir yapıya sahiptir, ancak bu özelliği temizleme kapasitesi bakımından bir yetersizlik anlamı taşımaz.

TÜM SAÇ TİPLERİ İÇİN UYGUNDUR. ŞAMPUAN 300 ml dir.

SLS (Sodium lauryl Sulfate) içermez.
SLES (Sodium Lauryl Ether Sulfate) içermez.
Kimyasal renklendirici içermez.
Kimyasal koruyucu, Paraben içermez.
PH değeri cilt yapısı ile uyumludur.
Doğal köpürtücü kullanılmıştır.
Dermoday Anti Hair Loss Shampoo Kullanım :

Islak saça az miktarda şampuanı parmak uçlarıyla nazikçe masaj yaparak 2-3 dakika bekletip iyice durulayınız. Daha sonra aynı işlemi tekrarlayınız.
Unutmayınız ki şampuanın saçlı deride bir süre bekletilmesi içerdiği güçlü aktiflerin saç epidermaline nüfuz etmesini kolaylaştıracaktır.
Sık kullanıma uygundur.
Optimum sonuç için haftada 4-5 kez kullanılması tavsiye edilmektedir.
Uyarı : Dermoday Anti Hair Loss Shampoo İLAÇ DEĞİLDİR. Zengin içerikli ve etkin formüllü Saç Dökülmesi Karşıtı DermoKozmetik bir ürün kombinasyonudur. Herhangi bir şekilde oluşmuş alopesi (kellik) durumunda "saç çıkartıcı" bir ürün olarak algılanmaması gerekir.

Ürün içeriğinde kullanılan aktifler

Copper Peptid
Hexapeptide-11
PM Foti Extract
Saw Palmetto
Asma Yaprağı
Çam Kabuğu Ekstresi
Ginseng
Isırgan
Kafein
Sülfür
Biotin
Çinko

LahmacuN
30.08.2014, 12:53
Prozinc mor ve Defne sabunu da kullanmış biri olarak kesinlikle defneyi öneririm.

Antakya Defne Sabunu - Vizyon - Misyon (http://www.antakyadefnesabunu.com/)

Doğaldır. Defne yağı yoğun olan(%85)almanı tavsiye ederim. Biraz pahalıdır. Yorumları değiştirmeden yayınlıyorlar. Okumanı tavsiye ederim.

Tahir Çelikkaya Sabunu'nu Kullananlar Ne Diyor ? (http://www.antakyadefnesabunu.com/57/Kullananlar-Ne-Diyor-.html)

Invincible
30.08.2014, 13:00
Ben de uzun araştırmalarım sonunda geçenlerde Dermoday aldım.Şimdilik beğendim, gayet güzel, tavsiye ederim.

Kazakcemil
30.08.2014, 13:52
Arkadaşlar saç dökülmesi için losyon,minox,kremler ve şampuanlar kullanıyoruz bunlar ister istemez saç derisinde tahrişe,pullanmaya ve de sivilcelenmeye neden oluyor (buna kendim bizzat şahitlik ettim ağustos ayında bir ay tedavime ara vermiştim bu süreçte deri kendini yeniledi zannedersem, acayip sivilcelenme oldu )ben de çözüm olarak ardıç katranı sabunu kullanmaya başladım ve proplemler sıfıra indi tavsiye ederim müthiş bir madde ardıç katranı. Mantar,egzama ve sedef hastalıklarında çok etkili bir sabun bizatihi denenmiştir.
Bir de günlük kullanım şampuanı olarak (yıka çık durumlarında) bundan sonra bebe şampuanı kullanmayı düşünüyorum.

adriano10
30.08.2014, 14:23
bir kac kez daha yazmistim kesinlikle Ducray Anaphase sampuani alip denemenizi öneririm. Sac dökülmesini kesiyor ve sac derisine bu kadar iyi gelen bir sampuan ile karsilasmadim. iki günde bir kullaniyorum, ara günlerde sacimi yikarsam da dogal zeytinyagli sabun kullaniyorum. Biraz pahali bir sampuan ama nohut tanesi kadar saca uygulamaniz yetiyor. Günlük degil gün asiri kullanin bu sampuani, ara günlerde de zeytinyagli ya da defne sabunu kullanin memnun kalirsiniz.

390

BnymN
30.08.2014, 14:44
bir kac kez daha yazmistim kesinlikle Ducray Anaphase sampuani alip denemenizi öneririm. Sac dökülmesini kesiyor ve sac derisine bu kadar iyi gelen bir sampuan ile karsilasmadim. iki günde bir kullaniyorum, ara günlerde sacimi yikarsam da dogal zeytinyagli sabun kullaniyorum. Biraz pahali bir sampuan ama nohut tanesi kadar saca uygulamaniz yetiyor. Günlük degil gün asiri kullanin bu sampuani, ara günlerde de zeytinyagli ya da defne sabunu kullanin memnun kalirsiniz.

390

Bu şampuanı bi deniyim ben.Şuan 1 haftadir zeytinyağlı defne sabunu kullanıyorum.Carsamba ve pazar günleri 10 dk bekletılerek konazol şapmuan.Losyonu kullanmadan önce sacımı yıkayınca ve kuruyunca saçlarım cok canlı gözüküyor.Malesef losyon biraz tortu bırakıyor ve ya kuru gösterıyor saçı.Elseve yi değiştirip garniere geçecegim.

Tıbbiyeli
30.08.2014, 14:50
Sabun işi benim için az şans işi aktarda ne varsa o .Biraz araştırayım ya dermoday e gecerim ya da bi sabundan devam ederim haftada 1 nizoral kullanıyorum zaten.Dermoday eczanelerde falan bol bulunan bir ürün mü? bazı sampuanlara ulasmak zor oluyor malum

fhm001
30.08.2014, 16:01
Botanikecza da var dostum siparis et ertesi gun kapinda guvenilir site .

fhm001
30.08.2014, 16:27
Botanikeczadan bugun hp biotin 10 mg 100 tablet siparis ettim .normalde 20 tl sampuan 16 tl yapmslar indirimde habern olsn kardesm.

BnymN
30.08.2014, 16:29
Sabun işi benim için az şans işi aktarda ne varsa o .Biraz araştırayım ya dermoday e gecerim ya da bi sabundan devam ederim haftada 1 nizoral kullanıyorum zaten.Dermoday eczanelerde falan bol bulunan bir ürün mü? bazı sampuanlara ulasmak zor oluyor malum

Sabun kuru ve yağsız saçlara pek gitmiyor gibi.İş yerinden bi abiden denemelık aldım 1 haftadır kullanıyorum.Şuan memnunum.

BnymN
30.08.2014, 16:40
Botanikeczadan bugun hp biotin 10 mg 100 tablet siparis ettim .normalde 20 tl sampuan 16 tl yapmslar indirimde habern olsn kardesm.

Bende bi dahaki biotimi hp'den yana kullanacagım.Suan solgar 5mg kullanıyorum 43 tl 50 tablet.Hp cok daha ekonomık gözüküyor.

fhm001
30.08.2014, 17:10
6 bucuk ay gider dostum benimki gibi yap 100 tablet 10 mg al ikiye bol

LahmacuN
30.08.2014, 18:31
Şuanki sabunum bittikten sonra deneyeceğim bir sabun var. Şenköylüler Kül Suyu Defne Sabunu. Bu sabunda en doğal sabunlarda kullanılan kimyasal madde kostik kullanılmıyor. Köpürtmeyi kostik yerine meşe külü ve killi toprak suyuyla sağlıyorlar. Dolayısıyla sabun tamamen doğal oluyor. Tarihi bir sabun. %66 defne yağı ve %33 zeytinyağı oranı var. Gayet makul bir oran. Kilogramı 40 lira. 4 kalıp halinde oluyor.

Sitesini incelerseniz daha da bilgi alabilirsiniz.

Şenköylüler Kül Suyu Defne Sabunu (http://www.senkoyluler.com/kulsuyudefne.html)

Burada da yapılışını anlatıyor.

Şenköylüler Sabun Üretimi (http://www.senkoyluler.com/sabuntarif.html)

Kazakcemil
31.08.2014, 05:27
Şuanki sabunum bittikten sonra deneyeceğim bir sabun var. Şenköylüler Kül Suyu Defne Sabunu. Bu sabunda en doğal sabunlarda kullanılan kimyasal madde kostik kullanılmıyor. Köpürtmeyi kostik yerine meşe külü ve killi toprak suyuyla sağlıyorlar. Dolayısıyla sabun tamamen doğal oluyor. Tarihi bir sabun. %66 defne yağı ve %33 zeytinyağı oranı var. Gayet makul bir oran. Kilogramı 40 lira. 4 kalıp halinde oluyor.

Sitesini incelerseniz daha da bilgi alabilirsiniz.

Şenköylüler Kül Suyu Defne Sabunu (http://www.senkoyluler.com/kulsuyudefne.html)

Burada da yapılışını anlatıyor.

Şenköylüler Sabun Üretimi (http://www.senkoyluler.com/sabuntarif.html)

Teşekkürler dostum,bu siteyi daha önce birkaç kez ziyaret etmiştim,yeniden hatırlattın bana bu sitenin varlığını.Şimdi favorim olan ardıç katranı ve defne sabunlarını doğal haliyle alıp kullanabileceğim.

Miracle
31.08.2014, 11:23
Sabun güzel duruyor fakat fiyatlar pekte köylü değilmiş. Avm lerde görmüşsünüzdür yunanistan adalarında yapılan gerçekten tamamen doğal harika görünümlü ithal sabunlar var mağazasında satılıyor benzer fiyatlara. Avm kira reklam ithalat bedeli yunanistan yüksek işçilik maliyeti ülke imajı.... ama aynı fiyat... açıkcası bir trend oldumu baştan yanlış politika ve açgözlülükle kendi altımızı oyuyoruz. Alışverişte insanlar zekalarının küçümsenmesini affetmezler her ne kadar belli etmeselerde...

Tıbbiyeli
02.09.2014, 21:33
Arkadaşlar dermoday almayı düşünüyorum saçları nasıl gösteriyor ? Herkes genelde saçlarını yumuşatan şampuan ister ama benim saç yumuşadığında biraz seyrek bi görüntü oluyor bu yüzden sertleştirse bilr hacimli görüntüyü tercih ederim.

Miracle
02.09.2014, 22:07
Arkadaşlar dermoday almayı düşünüyorum saçları nasıl gösteriyor ? Herkes genelde saçlarını yumuşatan şampuan ister ama benim saç yumuşadığında biraz seyrek bi görüntü oluyor bu yüzden sertleştirse bilr hacimli görüntüyü tercih ederim. Hemşire organicum şampuanın çok hacim verdiğini hayretle belirtmişti. Kendisi daha iyi bilgi verecektir.

Zer0
02.09.2014, 22:29
Ya arkadaşlar losyonu veya minoxu sürüp çıkınca dışarı saçı seyrek ve yağlı gösteriyor.Bunu nasıl engelleriz ?

LahmacuN
02.09.2014, 22:45
Malesef bunu engellemenin yolu yok. Minox için foam olan formunu satın alabilirsin. O sürdükten sonra kuruyor.

Requiem
03.09.2014, 09:45
Seboreik dermatit rahatsızlığı olup sabun kullanan var mı aramızda ? Varsa hangi sabunu kullanıyor belirtirse sevınırım

enriko
03.09.2014, 13:25
sabun değil de head and shoulders intensive treatment şampuanı nispeten iyi geliyor
Seboreik dermatit rahatsızlığı olup sabun kullanan var mı aramızda ? Varsa hangi sabunu kullanıyor belirtirse sevınırım

Tıbbiyeli
04.09.2014, 00:33
Millet ben genelin aksine saçlarım yumuşak değil de sert olsun istiyorum saçlar yumuşak olduğunda daha seyrek görünüyor bence,en ufak bi rüzgarda falan çok dağılıyor bu durumdan da memnun değilim sabun mu kullanmaliyim sizce ?

LahmacuN
04.09.2014, 00:50
Millet ben genelin aksine saçlarım yumuşak değil de sert olsun istiyorum saçlar yumuşak olduğunda daha seyrek görünüyor bence,en ufak bi rüzgarda falan çok dağılıyor bu durumdan da memnun değilim sabun mu kullanmaliyim sizce ?

Limon sür. Onun haricinde bıttım sabunu sertleştirir; ama çok fazla sertleştirebilir.

anl
04.09.2014, 01:32

Ben bu rahatsizligi cok yoğun yaşadım kardeşim.Hicbir sey iyi gelmedi tamamen donemsel bir rahatsizlik.Ozellikle yüzümde oldugunda..tek soyleyebilecegim düzgün bir sekilde gün içinde 3-4 defa kaliteli bir nemlendirici sürmek gerekiyor.Kafada ise,losyonun içindeki diane35 müthiş bir sekilde işe yaradı cok şükür.Zaten azalmisti son zamanlarda,ama losyona baslayinca diane sayesinde tamamen geçti.Şunu kesinlikle soyleyebilirim sabun kafada hicbir işe yaramıyor.Has defne sabunu var,az bir şey işe yaradi gibi olmuştu.Bu rahatsizligi 5sene çekmiş ve sonunda atlatmis biri olarak her aşamasını sorabilirsin bana yardimci olmak isterim çünkü inanilmaz can sıkıcı bir rahatsizlik

Requiem
04.09.2014, 09:33
Ben bu rahatsizligi cok yoğun yaşadım kardeşim.Hicbir sey iyi gelmedi tamamen donemsel bir rahatsizlik.Ozellikle yüzümde oldugunda..tek soyleyebilecegim düzgün bir sekilde gün içinde 3-4 defa kaliteli bir nemlendirici sürmek gerekiyor.Kafada ise,losyonun içindeki diane35 müthiş bir sekilde işe yaradı cok şükür.Zaten azalmisti son zamanlarda,ama losyona baslayinca diane sayesinde tamamen geçti.Şunu kesinlikle soyleyebilirim sabun kafada hicbir işe yaramıyor.Has defne sabunu var,az bir şey işe yaradi gibi olmuştu.Bu rahatsizligi 5sene çekmiş ve sonunda atlatmis biri olarak her aşamasını sorabilirsin bana yardimci olmak isterim çünkü inanilmaz can sıkıcı bir rahatsizlik

Şampuan olarak ne kullanıyorsun ?

anl
04.09.2014, 10:22
Şu an sebamed anti hair loss kullaniyorum çünkü seboreik geçti.Yaglanmayi sıfırlayacak,ama kafayı kurutmayacak bir şey bulmak lazım

Requiem
04.09.2014, 10:26
Şu an sebamed anti hair loss kullaniyorum çünkü seboreik geçti.Yaglanmayi sıfırlayacak,ama kafayı kurutmayacak bir şey bulmak lazım

Onun içinde kafein var bildiğim kadarıyla.. Genelde kafein içerikli olan şampuanlar seboreik dermatite iyi gelmiyor..

fhm001
04.09.2014, 10:40

Vichy dercos antidandruff bu urunu arastir anlattigina gore tam aradigin urun olabilir.

anl
04.09.2014, 15:39
Onun içinde kafein var bildiğim kadarıyla.. Genelde kafein içerikli olan şampuanlar seboreik dermatite iyi gelmiyor..

Evet aynen öyle,zaten benim seboreik devam ediyor olsa kullanamam sebamedi. Ama seboreiğe bence en iyi gelecek sampuan orijinal zeytinyagi içerikli bir sampuan.Cunku has zeytinyagi gerçekten cok guzel dindiriyor seboreiği..

Requiem
05.09.2014, 11:18
Vichy dercos antidandruff bu urunu arastir anlattigina gore tam aradigin urun olabilir.

içinde selenyüm sülfür var.. bu ve türevi şampuanları araştırdım.. Kullananların çoğu yogun şaç dökülmesinden şikayetçi.

fhm001
05.09.2014, 11:55
içinde selenyüm sülfür var.. bu ve türevi şampuanları araştırdım.. Kullananların çoğu yogun şaç dökülmesinden şikayetçi.

Banada denk geldi icerigi bilmiyorum ama kullananlar seberoik dermatiti bitirdigi ve kuruma yapmadigini soylemislerdi ama icerigini arastirmadim bilmiyorum.

Requiem
05.09.2014, 14:06
Banada denk geldi icerigi bilmiyorum ama kullananlar seberoik dermatiti bitirdigi ve kuruma yapmadigini soylemislerdi ama icerigini arastirmadim bilmiyorum.

Bitirmiyor aslında kullanıdığın süre zarfında atak geçirmenı engellıyor.. Bıraktıgında yenıden baş belası hoşgeldin diyor :)

fhm001
05.09.2014, 14:35
Dostum selenyum sulfurun saca ne gibi zarari var acaba ?

anl
05.09.2014, 14:37
Bitirmiyor aslında kullanıdığın süre zarfında atak geçirmenı engellıyor.. Bıraktıgında yenıden baş belası hoşgeldin diyor :)

Dunya alem cozemedi ki zaten şu seboreigi arkadaş anlamadim gitti bu ne illet bi olay :)

Requiem
05.09.2014, 14:38
Dunya alem cozemedi ki zaten şu seboreigi arkadaş anlamadim gitti bu ne illet bi olay :)

Bilimsel olarak kesin bir tedavisi ne yazıkki yokk. Bende de yaklaşık 8 yıldır var bu hastalık..

Requiem
05.09.2014, 14:42
Dostum selenyum sulfurun saca ne gibi zarari var acaba ?

Bunu açıkcası bende çok iyi bılmıyorum hocam.. saç köklerini tahrip ediyor sanırım bir şekilde. Çünkü kullananların çoğunda saç dökülme seviyesi biraz artıyor.. Ama seboreiği ciltten söküp atıyor. Ben vichy , selsun blue , head and shoulders kullandım. 3 markada da selenyüm sülfür var ve dökülme normale göre daha şiddetli seyretti.

sorunvar
08.10.2014, 11:51
saçının sert olmasını isteyen arkadaşlar saçınıza süt sürün.kesinlikle jöle veya wax gibi sert ve canlı yapıyor.etkiside 2 gün sürüyor

denixex
07.12.2014, 19:19
Ben de uzun araştırmalarım sonunda geçenlerde Dermoday aldım.Şimdilik beğendim, gayet güzel, tavsiye ederim.

hocam dermodayden memnun musunuz önerir misiniz ?

Tıbbiyeli
07.12.2014, 20:01
Dermodeyden memnun olan çok kişi var bu forumda ben de bi sonrakine dermoday alacağım,eğer alamazsam da novocrin placenta alacağım sanırım.Zaman zaman kullandım novocrini hep de memnun kaldım adı pek geçmiyor ama o da gayet güzel bi şampuan.Prozinc mor da çok güzel ama sık kullanıma uygun değil o yüzden almıyorum

NoMore
07.12.2014, 20:25
1 hafta sebamed kullandım afedersiniz ağzına mıçtı 2ye katladı dökülmeyi sonra head and shoulders'a dönüş yaptım normale döndü aynı şekilde konazolda beni mahvetmişti çok merak ediyorum böyle bir durum olabilir mi ? sebamed ve konazol saç yada deriye ne yapıyorda bende dökülmeyi körüklüyor ?

Invincible
07.12.2014, 21:11
hocam dermodayden memnun musunuz önerir misiniz ?

Ben memnundum ancak deneme amaçlı sebamed kullanıyorum şu an.

1 hafta sebamed kullandım afedersiniz ağzına mıçtı 2ye katladı dökülmeyi sonra head and shoulders'a dönüş yaptım normale döndü aynı şekilde konazolda beni mahvetmişti çok merak ediyorum böyle bir durum olabilir mi ? sebamed ve konazol saç yada deriye ne yapıyorda bende dökülmeyi körüklüyor ?

Sebamed'i sevdim ben yahu, ha kıpkırmızı yapıyor her tarafı ama cidden çok iyi temizliyor.

NoMore
07.12.2014, 21:14
Ben memnundum ancak deneme amaçlı sebamed kullanıyorum şu an.

Sebamed'i sevdim ben yahu, ha kıpkırmızı yapıyor her tarafı ama cidden çok iyi temizliyor.

dostum sebamed kullanırken saçımın arkasına elimi atıyorum 6 7 tel geliyordu :D ciddi bu konazol ve sebamed niye bende ters çalışıyor çoooook merak ediyorum hatta diyorum acaba min-dut kullanmaklada hata mı ediyorum diyede düşünüyorum bazen tabi bu bana özgü bir durum

blkgl
07.12.2014, 23:37
dalin bebe şampuanı.

Amansız
14.03.2015, 18:53
bende Sebamed her gün kullanım şampuanı aldım bakalım saç dökecekmı.

efe08
16.03.2015, 02:05
Bunu açıkcası bende çok iyi bılmıyorum hocam.. saç köklerini tahrip ediyor sanırım bir şekilde. Çünkü kullananların çoğunda saç dökülme seviyesi biraz artıyor.. Ama seboreiği ciltten söküp atıyor. Ben vichy , selsun blue , head and shoulders kullandım. 3 markada da selenyüm sülfür var ve dökülme normale göre daha şiddetli seyretti.

head shoulders intensive degil mi dediginiz sampuan dogru tespit ben de 2 ay kullandim saci deterjan gibi temizliyor ve bildigin kokten kopuyordu dökülüyordu saclarim.

bendeniz
16.03.2015, 14:56
yıllarca herturlu şampuan kullandım tresanın alayını kullandım dökülmem durmadı elidor pantene clear vs bıttım sabunu zeytinyaglı sabun vs hicbiri dökülmemi durdurmadı ancak schuma şampuan 100 telim dokuluyosa 90 tele düşürdü dokulmemi bu faydamıdır görecelidir hemen acaba neden dedim saclarım parlıyordu vs meger icinde biotin vs varmıs suan schuma kullanıyorum saclarım sıfır numara bişey diyemeyecegim nasıl iyimi vs ancak sawpoo şampuana gececem icinde biotin saw palmetto ve kimsenin dikakt etmediigi methiyonin var (beyazlama önleyci deniyor) ben son 10 senede schuma kullandım şimdi sawpoo gecmeyi dusunuyorum

bendeniz
16.03.2015, 16:01
haaaaaaaaaaa unutmadan dinci takımına bişey soyleyecegim şampuanların icinde jelatin vardır jelatin domuz yagından yapılır dinci takımının mezheb hadis dinine göre domuz haramdır o bakımdan dinci kardeslerime diyorumki şampuan kullanmayın haramdır :))) hadi bakalım hem YAHUDİ HRİSTİYAN icat ettigi twtterde facebook gezip hem dinci olunmazzzzzzzzz hem şampuan domuz jelatin kullanıp hem dinci olunmazzzzz ben dinci kardeslerime diyorumki YA GÖRÜNDÜGÜNÜZ GİBİ OLUN YADA OLDUGUNUZ GİBİ GÖRÜNÜN !! (jelatinli şampuan kullanmayın) hadi bakalım görelim imanınızı ......

samuray73
27.03.2015, 21:05
logoma ve Aubrey. Ben logono Isırgan şampuanını kullanmıştım. Çok yumuşak ve gözleri yakmayan şampuandı. Her iki marka da organik sertifikalı ve alman menşeyi

samuray73
27.03.2015, 21:32
Ducray anaphase şampuan sls içeriyor.

cevo34
27.03.2015, 21:34
haaaaaaaaaaa unutmadan dinci takımına bişey soyleyecegim şampuanların icinde jelatin vardır jelatin domuz yagından yapılır dinci takımının mezheb hadis dinine göre domuz haramdır o bakımdan dinci kardeslerime diyorumki şampuan kullanmayın haramdır :))) hadi bakalım hem YAHUDİ HRİSTİYAN icat ettigi twtterde facebook gezip hem dinci olunmazzzzzzzzz hem şampuan domuz jelatin kullanıp hem dinci olunmazzzzz ben dinci kardeslerime diyorumki YA GÖRÜNDÜGÜNÜZ GİBİ OLUN YADA OLDUGUNUZ GİBİ GÖRÜNÜN !! (jelatinli şampuan kullanmayın) hadi bakalım görelim imanınızı ......
tsk ederler herhalde o dinci takimi sana ben dinci takimindan dglm ama inanan biri olarak inanclara saygili ol ben senin gbi ataistlere saygili oldum cunku dikkat ediyorum hep bir saldiri halindesin islam dinine sanki br kuyruk acin varms gbi yada cekememezlik yada kabullenememe hosgorusuzluk her neyse benden sana br dost tavsiyesi inanclara saygi ol

Ozgur85
27.03.2015, 21:34
Şu saygısız, saçmalayan bendeniz'i hala banlamadınız..

volkani
28.03.2015, 01:29

sacın dokuldu dıye ısyan mı edıyosun dıncılere savas mı actın :D mınoxıl kafa yaptı sanırım sende

bendeniz
28.03.2015, 03:39
tsk ederler herhalde o dinci takimi sana ben dinci takimindan dglm ama inanan biri olarak inanclara saygili ol ben senin gbi ataistlere saygili oldum cunku dikkat ediyorum hep bir saldiri halindesin islam dinine sanki br kuyruk acin varms gbi yada cekememezlik yada kabullenememe hosgorusuzluk her neyse benden sana br dost tavsiyesi inanclara saygi ol

burda inanca saygısızlıkmı var?? şampuanda domuz yagı var kullanma diyorum niye sinirlendin?? allahcıysan tsk etmen lazım ooo bendeniz tşkler ben allahcıyım dinime göre domuz yagı haram demen lazım hayırdır yemedimi şampuanı bırakmayı ondanmı bana snirleniyosun?? icki icme haram diyince ben senin inancına saygısılzıkmı yapmıs oluyorum?? inanıyosan yapmayacaksın işinize gelmiyor ooo bendeniz saygısızlık yaptı kuranda domuz yagı haram harammı? bende domnuzyagı kullanmayanlar sampuan kullanmasın diyorum eee bunun neresei saygısılzık?? kuranda yazıyor :) meeeeeeeeee meeeeeeeee.....(işinize gelmedimi allahıda satarsınız siz varyaaaa)

bendeniz
28.03.2015, 04:00
Şu saygısız, saçmalayan bendeniz'i hala banlamadınız..

saygısız babandır düdük :) daha önce sana benim mesajlarıma salca olma dedim iki yanındaki şaklabanla her mesajıma salca oldun agzınınızın payını aldınız cekildiniz kenara bak yine bana laf atıyosun cevapnı vermek yakısır bize
sen degilmisin len yakı otu ıssırganı buraya gelen masum sacı dokulen insanlara mucize gibi tanıtan ??
sen degilmisin len konu uste kalsın diye devamlı zırva losyununa mesaj atıp konunu ustte tutan ??
sen degilmisin len daha dune kadar bilmedigini burdaki bir kac ustaya danısıp akıl alıp 3 5 ay icinde basımıza yakı atı atpuskulu kurbaga bacagı losyonu sac profu kesilen ??
sen degilmisin len senin gibi dinci allahcı sahtakarın yagını burda pazarlayama kalkıp DERİN FORUM(literature yeni söz kazandırdım )tarafından tokatlanınca cayan ??
sen degilmisin len kafana sac ektirip o sac dokulur diye korkusundan hic bişe kullanamayıp buraya gelen acil bişeyler kullanması gerek sac cıkartmak isteyen nice insana yakı otu at ıssırganı losyonu pazarlayan??
ne o allahcıydınız dinciydiniz bak şampuanda domuz yagı varmış kullanma niye imanınmı eksik??
belliki alah mallah hikaye aksi takdirde allahın yasak ettigini kullanmazdınız işte tamda bu iki yüzlü tarafınızı ortaya nasıl cıkarıyorum mesajımın biterken hatırlatayım aldınmı cevabını yine ?? :))))))))))))))))))))))))

bendeniz
28.03.2015, 08:48
sacın dokuldu dıye ısyan mı edıyosun dıncılere savas mı actın :D mınoxıl kafa yaptı sanırım sende

karısma erkek işine boşver işine bak sen :)

Dentist
28.03.2015, 10:02
Kaç yaşındasın sen ergen misin gerçi o kadar bile yok gibi? Oo nası laf koydum ama ne ya :)

okansa
28.03.2015, 11:17
Botanikecza da var dostum siparis et ertesi gun kapinda guvenilir site .

link verme sansın varmı hocam

demirci_115
26.04.2015, 12:17
Arkadaşlar ben hergün saçımı yıkıyorum bana şampuan tavsiyeniz nedir şimdi ?

Chem_06
12.05.2022, 22:29

Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Bende sizin gibi bir şampuan istiyorum. Saçları yumuşak değilde sert yapacak. Siz bulabildiniz mi böyle bir şampuan?

bahtsiz
15.05.2022, 12:56
Dalan'ın antik sabunlarından alabilirsiniz. Ense kısmınızda köpürtün sabunu elinizle yayın üst bölgelere.

Chem_06
16.05.2022, 09:41
Dalan'ın antik sabunlarından alabilirsiniz. Ense kısmınızda köpürtün sabunu elinizle yayın üst bölgelere.

Aslına bakarsanız son 7 8 yıldır zaten sabun kullanarak saçlarımı yıkıyordum. İlk 4 5 sene dalan normal zeytinyağlı sabununu kullandım. Sonra piysada bulamamaya başlayınca duru beyaz kalıp sabunla son 2 3 yıldır yıkıyordum. Saçlarımı sabunla yıkamak çok hoşuma gidiyor belki kendimi kandırıyorum çünki sabunla yıkayınca daha sert ve daha dolgun oluyor saçlar. Fakat son zamanlarda saçlarım çok yağlanmaya başlayınca bi tedavi süreci başlatayım dedim. Forumlardada sabunun özellikle pHının yüksek olduğu için saçlara zarar vereceğini okuyunca korktum. Bu sebeple bi taraftanda yılarca sabun kullandım diye kendime kızdım. Şeyi merak ediyorum acaba sabun kullanmasam saçlarım belki daha mı iyi olurdu?

bahtsiz
17.05.2022, 10:50
Önemli olan derinin dışındaki saç değil derinin içindeki kök. Şampuan ya da sabun kafamızda 1 dakika dahi kalmıyor neredeyse bu kadar kısa süre içerisinde ne kadar zararı olabilir ki kafa derisi ve saç kökleri için... Burada bahsettiğim tedavi tarafından değil de deri dışına çıkmış saç telleri için birnevi estetik görüntü. "acaba sabun kullanmasam saçlarım belki daha mı iyi olurdu?" konusuna gelince, burada envai çeşit sabun, şampuan deneyenler var malesef bu düşünce çok masum kalıyor :) Keşke bu kadar kolay bir durum olsaydı da şampuan, sabun değiştirerek saç dökülmesinden kurtulsak :)

Deathrow
18.05.2022, 00:50
Senelerdir sebamed kullanıyorum. Bazı aylar günlük şampuanını, bazı aylar kafeinli dökülme karşıtı olanı. Şampuandan mucize beklememek lazım tabi ama sıkıntısını hiç görmedim. Özellikle kafeinlisi kafa derisini baya rahatlatıyor.
Yine buradan almıştım bu tavsiyeyi de :)

Chem_06
18.05.2022, 08:25
Önemli olan derinin dışındaki saç değil derinin içindeki kök. Şampuan ya da sabun kafamızda 1 dakika dahi kalmıyor neredeyse bu kadar kısa süre içerisinde ne kadar zararı olabilir ki kafa derisi ve saç kökleri için... Burada bahsettiğim tedavi tarafından değil de deri dışına çıkmış saç telleri için birnevi estetik görüntü. "acaba sabun kullanmasam saçlarım belki daha mı iyi olurdu?" konusuna gelince, burada envai çeşit sabun, şampuan deneyenler var malesef bu düşünce çok masum kalıyor :) Keşke bu kadar kolay bir durum olsaydı da şampuan, sabun değiştirerek saç dökülmesinden kurtulsak :)
Belki yalnis ifade ettim. Şunu demek istemiştim; sabunlarla ilgili pH' ı yüksek olduğu için saç derisi yapısına sıkıntı olur diye birçok yerde okudum. Tabiki direkt sabun kullandım bu yüzden saçlarım döküldü diyemem fakat zaten dökülen saçlarımın bir miktarda sabun kullanıp saçlı deriye zarar verip bir miktarda sabun dokmustur diye bi düşünce sadece.