PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Miracle Minoxil'den önce mi sonra mı?

Yalova22
09.05.2015, 00:21
Merhaba!

Ben sabah, 08:30 Minoxil(Ditasteridli), saat 10:00 de ise miracle losyon uyguluyorum. Acaba bu kullanım şeklim doğru mu?

Minoxidil'in saçlarda en az 4 saat kalmasını tavsiye ediliyor, acaba bu kullanım şeklim minoxilin etkisini azaltır mı, arkadaşlar?

Nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz?

Tıbbiyeli
09.05.2015, 00:46
Bi sitede de minox için en azından bi 40 dk dursun yıkayacaksanız da öyle yıkayın diyordu ve bu bilgi sanırım minoxun kullanımı hakkında bilgi veren bi yazıdaydı yani illa 4 saat kalacak diye bi şart olmayabilir ama çok da bilgili değilim bu konuda.Tabi ne kadar çok durursa o kadar iyidir fazla tutmanız tabi ki çok iyi olacaktır ama 4 saat bekleyemem illa yıkamam lazım diyorsanız da bi 1 saat bekleyin en iyisi.
Sizin kullanım şekliniz bence yeterli ve iyi.Önce minoxu kullanmak da mantıklı hem kafada daha uzun süre durmuş olur hem de miracle kuruyunca biraz tortu kalabiliyor o minoxun emilimini azaltabilir.Miracle losyon çok çabuk kuruyor herkeste ama etki ediyor yani miracle losyonun bi 30-40 dk kalması yeterli sonrasında yıkayabilirsin tabi vaktin varsa biraz nemlendirip beklemen de çok daha iyi olur

Yalova22
09.05.2015, 01:20
Bi sitede de minox için en azından bi 40 dk dursun yıkayacaksanız da öyle yıkayın diyordu ve bu bilgi sanırım minoxun kullanımı hakkında bilgi veren bi yazıdaydı yani illa 4 saat kalacak diye bi şart olmayabilir ama çok da bilgili değilim bu konuda.Tabi ne kadar çok durursa o kadar iyidir fazla tutmanız tabi ki çok iyi olacaktır ama 4 saat bekleyemem illa yıkamam lazım diyorsanız da bi 1 saat bekleyin en iyisi.
Sizin kullanım şekliniz bence yeterli ve iyi.Önce minoxu kullanmak da mantıklı hem kafada daha uzun süre durmuş olur hem de miracle kuruyunca biraz tortu kalabiliyor o minoxun emilimini azaltabilir.Miracle losyon çok çabuk kuruyor herkeste ama etki ediyor yani miracle losyonun bi 30-40 dk kalması yeterli sonrasında yıkayabilirsin tabi vaktin varsa biraz nemlendirip beklemen de çok daha iyi olur

Cevabınız için çok teşekür-ederim. Ama benim bildiğim minoxidilin en az 3,4 saat kalması lazım, yoksa yanlış mı biliyorum?

Ben yıkamıyorum, 2 günde bir yıkıyorum. Fazla yıkamakta iyi değil, saçların yağ dengesini bozacağı için :)

Sadece asıl yük monixidil'de olduğunu düşünüyorum, ve bu yüzden onu doğru kullanmak istiyorum. Umarım Miracle losyonun'da katkısı olur.

Ben Minoxili 10 fıs kullanıyorum. 5 fıs önce çizgiye ve şakaklara, 5 fıs ise üst bölgeye. Nasıl iyi mi? :)

Miracle losyonu'da öyle aynı şekilde.

Tıbbiyeli
09.05.2015, 01:32
İyi de yıkamıyorsan zaten otomatikmen minoxil saatlerce kafanda kalmiş olur yani problem yok :) . Minoxil 5 fıs kullanilir 10 kullanan pek gormedim ben 5 kullanarak bi dene bence.Miraclenin de etkisi olur kesinlikle faydasini net gorursun onu 10 fis kullaniyoruz biz de.

Yalova22
09.05.2015, 01:39
İyi de yıkamıyorsan zaten otomatikmen minoxil saatlerce kafanda kalmiş olur yani problem yok :) . Minoxil 5 fıs kullanilir 10 kullanan pek gormedim ben 5 kullanarak bi dene bence.Miraclenin de etkisi olur kesinlikle faydasini net gorursun onu 10 fis kullaniyoruz biz de.

Benim demek istediğim; Minoxil'den 1.5 saat sonra Miracle losyonu uyguluyorum, yani minoxil tam kurumadan. Bu sorun olur mu?

Kazakcemil
09.05.2015, 10:14
Benim demek istediğim; Minoxil'den 1.5 saat sonra Miracle losyonu uyguluyorum, yani minoxil tam kurumadan. Bu sorun olur mu?

Olmaz hocam bende öyle uyguluyorum,tam tersi faydası olur saçları nemlendirip zaten kurumuş olan minoxun tekrar emilimini sağlar ve minoxa antiandrojen olarak ta katkı yapmış olur.

IAN
09.05.2015, 16:53
ben önce miracle ı uyguluyorum.30 dk sonra minox uyguluyorum miracle ın emilimi artsın diye fakat sizin uyglama şekliniz kozmetik olarak ççok daha iyi,çünkü minox vıcık vıcık yapıyor,miracle ile biraz o vıcıklığı alıyorsunuz,daha rahat şekil verirsiniz saçlara ve yağlı görünüm azalır.

teto1907
09.05.2015, 17:08
bencede önce miracle kullanın çünkü çabuk kurumasından söz edenler oldu hem nemlendirerek daha iyi emilim sağlanır hem minox daha çok süre etki etmiş olur

Yalova22
09.05.2015, 23:19
Arkadaşlar, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Şimdilik tedaviye aynı şekilde devam edeceğim.

Belki daha sonra önce Miracle sonra Minoxil şeklinde değiştiririm.

Yalova22
14.05.2015, 23:49
Arkadaşlar, bu Avodart ilacı Minoxil'e boşaltırken, ellerime bulaştı, ve şu anda ben kendimi çok kötü hissediyorum :) Kalp ağrısı, göğüslerimde ağrı, halsizlik, mide bulantısı.

Ilk önce placebo etkisidir diye düşündüm, ama hiç de öyle değil. Bundan sonra doktor eldiveni kullanacağım.

armagan
15.05.2015, 00:01
ben ikisini kullanırken yarım saat - 1 saat önce miracle kullanıyordum.Çoğunluklu minox kullanana kadar kurumuş oluyordu,lakin sadece bende mi oldu bilmiyorum miracle biraz tabaka oluşturuyordu.Bu minoxu etkiler mi bilmiyorum,belkide iyi süzemediğimden olabiLir.