PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : saç beyazlamasina karsi şeker kamışı pekmezi kullanimi

atilla123
06.03.2015, 16:01
Blackstrap Molasses yani seker kamisi pekmezi tüketiminin birkaç ay icinde
yeni beyaz saç olusumunu önledigi ve süreci tersine çevirdigi iddia edilmekte
bunun la ilgini birçok konu ve youtube videosu bulunmakta.
beyaz saç üzerine konular açarken özellikle dolandiricalarin
umut tacirlerinin ürünlerine dikkat etmek gerekir. bu konuda bahsi geçen pekmez sonuçta bir gida maddesidir
farkli markalar sekilinde dünyanin heryerinde temin edilebiliir. ben bu üründe bir dolandiricilik
olacagini sanmiyorum. Youtube videolarini izledikten sonra özellikle alttaki yorumlari okumanizi tavsiye ederim
kimisi bu ürünün kendisinde ise yaradigini felan söylemis benimde ilgimi cekti, ürünü tedarik etmeye calisiyacam
tadi çok kötü felan diyolarda eger saçi siyahlastiracaksa zift bile içerim :)
kimi insan saçlarinin beyazlamasi hiç umursamiyor hatta beyazladikça sevinenler bile var (inanin taniyorum bitane :) )
ama ben bir türlü üstesinden gelemiyorum bu durumun ve yari yariya beyaz olana kadar mücadele etmeye kararliyim.

video linkleri
https://www.youtube.com/watch?v=LX1pejkjp04&t=25

https://www.youtube.com/watch?v=vgP7W4WeBeg

Bu arada obamada acayip beyazladi eger amerikada ise yarayan bir ürün çikar ve obama kullanmaya baslarsa haberimiz olur ;)

atilla123
07.03.2015, 20:50
arkadaslar bugün bu ürünü almak için 2-3 tane bio yiyecekler satan dükkan gezdim ama malesef bulamadim
mecburen internetten siparis edecebim sanirim amazondan tedarik edebilirim
bu pekmezin bir çok markasi var ama bilindik marka diye bunu örnek olarak göstermek istiyorum
Meridian Organic Blackstrap Molasses 740g: Amazon.co.uk: Grocery (http://www.amazon.co.uk/Meridian-Organic-Blackstrap-Molasses-740g/dp/B002E2LUBA)

okudugum yorumlarda bu pekmezin icinde yogun miktarda bakir bulundugundan
saç rengi üzerinde olumlu etkide bulunuyormus.
3 ay ile 6 ay arasinda sabah aç karnina bir çorba kasigi almayi tavsiye ediyolar.

benim merak ettigim bizdede pekmez var üzüm, dut vs bizim pekmezlerde bakir orani nasil acaba?
birde bir yetiskin günlük maksimum nekadar bakir takviyesi alabilir?

Miracle
07.03.2015, 21:10
arkadaslar bugün bu ürünü almak için 2-3 tane bio yiyecekler satan dükkan gezdim ama malesef bulamadim
mecburen internetten siparis edecebim sanirim amazondan tedarik edebilirim
bu pekmezin bir çok markasi var ama bilindik marka diye bunu örnek olarak göstermek istiyorum
Meridian Organic Blackstrap Molasses 740g: Amazon.co.uk: Grocery (http://www.amazon.co.uk/Meridian-Organic-Blackstrap-Molasses-740g/dp/B002E2LUBA)

okudugum yorumlarda bu pekmezin icinde yogun miktarda bakir bulundugundan
saç rengi üzerinde olumlu etkide bulunuyormus.
3 ay ile 6 ay arasinda sabah aç karnina bir çorba kasigi almayi tavsiye ediyolar.

benim merak ettigim bizdede pekmez var üzüm, dut vs bizim pekmezlerde bakir orani nasil acaba?
birde bir yetiskin günlük maksimum nekadar bakir takviyesi alabilir? Bakır ise asıl etken bakırku5 losyonlar gayet iş görür ve bende senin gibi bizim pekmezlerde de bakır gibi elementlerin yoğun olduğunu düşünüyorum.

Kazakcemil
07.03.2015, 21:17
Bakır ise asıl etken bakırku5 losyonlar gayet iş görür ve bende senin gibi bizim pekmezlerde de bakır gibi elementlerin yoğun olduğunu düşünüyorum.

Özellikle bizim ülkemizin yöresel ürünleri sınıfında yer alan şeker pancarı pekmezini araştırmak lazım bakır yönünden.

atilla123
09.03.2015, 20:47
siyah seker kamisi pekmezini buldum arkadaslar
boya tenekesi gibi bir kavanozda satiyolar :)
neyse deniyelim bakalim eger ise yariyorsa 2 ay sonra
etkisini görmem gerekir
temin etmek isteyenler icin ürünün resmini buraya ekliyorum
http://imgim.com/20150309114252.jpg

atilla123
11.03.2015, 20:52
siyah seker kamisi pekmezi iceren bir ilacin
sac beyazlamasina karsi kullanim amaciyla patent aldigini buldum

https://www.google.com/patents/US20140271830

3 ay boyunca 1 kasik seker kamisi pekmezi yiyen deneklerden birinin saçlarinin
yarisinin eski rengine döndügü gözlenmis.

pekmezi günlük almaya basladim kivami cok koyu oldugundan önce 1/4 sicak suyla pekmezi sulandiriyorum sonra bardagi
yarisina kadar portakal suyuyla dolduruyorum tadi anca biseye benziyor ;) zift bile içerim demistim yukarda ama
bu pekmezin tadi ziftten çok farkli olacaigini sanimiyorum :)

Deepblue
18.03.2015, 01:17

pekmezi günlük almaya basladim kivami cok koyu oldugundan önce 1/4 sicak suyla pekmezi sulandiriyorum sonra bardagi
yarisina kadar portakal suyuyla dolduruyorum tadi anca biseye benziyor ;) zift bile içerim demistim yukarda ama
bu pekmezin tadi ziftten çok farkli olacaigini sanimiyorum :)

Nerden aldın kaça aldın ?

atilla123
18.03.2015, 01:21
almanyadan kardes

Miracle
18.03.2015, 08:56

bu pekmezin tadi ziftten çok farkli olacaigini sanimiyorum :) Bu pekmezde ki hangi etken beyazlamada etkiliymiş bunu araştırabildiniz mi ? her ne etkili ise bir çok üründe ve hatta bizim geleneksel pekmezlerde bulunmasıda çok büyük ihtimal çünkü üzüm dut harnup vb pekmez kültürü yok batıda dolayısı ile üstüne araştırma yapılmasıda beklenmez. Şeker kamışı batıda yaygın üretilen bir endüstriyel bitki.

atilla123
18.03.2015, 10:41
Bu pekmezde ki hangi etken beyazlamada etkiliymiş bunu araştırabildiniz mi ? her ne etkili ise bir çok üründe ve hatta bizim geleneksel pekmezlerde bulunmasıda çok büyük ihtimal çünkü üzüm dut harnup vb pekmez kültürü yok batıda dolayısı ile üstüne araştırma yapılmasıda beklenmez. Şeker kamışı batıda yaygın üretilen bir endüstriyel bitki.

saçlarin beyazlamasina saç köklerinde biriken bir mantarin neden oldugu tezinden yola cikarak
bu pekmezinde o mantari saç köklerinden temizledigi ve olusumunu engelledigi söyleniyor
böylece sürecide tersine cevirebilirmis. ayrica yogun bakir içerdiginden bu etkende saçin eski rengine döndürmede etkiliymis

benim bu ürüne inancim cok yüksek degil ama suan kavonozu yariya indirdim bile
sabahlari portakal suyuna katarak iciyorum tadi da gayet iyi gelmeye basladi ve sifir rafine seker bir ürün oldugu icin
fitness beslenmemede engen olmuyor. sirf ise yaradigini denemek icin 3 ay boyunca bu ürünü deneyecegim ve gelismeleri buraya yazacagim

blackstrap amerikanin süperfood kategorisinde bir ürün oldugun ögrendim bunun gibi 10-15 baslik sayilabilir
hatta herkesin kullandigi saw pawlament de bu kategoride sayiliyor. daha önce yine american süperfood olan aloeveranin nasil ise yarayan bir ürün oldugunu
kendi üzerimde görmüstüm, birde blackstrapp içeren ilaçlarin patent almak icin siraya girmesi beni deneme konusunda motive ediyor.

Miracle
18.03.2015, 11:36
saçlarin beyazlamasina saç köklerinde biriken bir mantarin neden oldugu tezinden yola cikarak
bu pekmezinde o mantari saç köklerinden temizledigi ve olusumunu engelledigi söyleniyor
böylece sürecide tersine cevirebilirmis. ayrica yogun bakir içerdiginden bu etkende saçin eski rengine döndürmede etkiliymis

benim bu ürüne inancim cok yüksek degil ama suan kavonozu yariya indirdim bile
sabahlari portakal suyuna katarak iciyorum tadi da gayet iyi gelmeye basladi ve sifir rafine seker bir ürün oldugu icin
fitness beslenmemede engen olmuyor. sirf ise yaradigini denemek icin 3 ay boyunca bu ürünü deneyecegim ve gelismeleri buraya yazacagim

blackstrap amerikanin süperfood kategorisinde bir ürün oldugun ögrendim bunun gibi 10-15 baslik sayilabilir
hatta herkesin kullandigi saw pawlament de bu kategoride sayiliyor. daha önce yine american süperfood olan aloeveranin nasil ise yarayan bir ürün oldugunu
kendi üzerimde görmüstüm, birde blackstrapp içeren ilaçlarin patent almak icin siraya girmesi beni deneme konusunda motive ediyor. Mantar mı ? enteresan... Ketakonazol gibi güçlü fungusit kullanmaya başlayabilirsiniz denemek için direk mantar öldürücü etkenler de var farklı isimler adı altında pekmezi scalpa çıkarmak çetrefilli bir yol etkinlik açısından...

Kazakcemil
18.03.2015, 12:27
Mantar mı ? enteresan... Ketakonazol gibi güçlü fungusit kullanmaya başlayabilirsiniz denemek için direk mantar öldürücü etkenler de var farklı isimler adı altında pekmezi scalpa çıkarmak çetrefilli bir yol etkinlik açısından...

Zannımca mantar dışında başka etkenler olamalı saç beyazlaşmasında,dediğiniz gibi ketoral bu konuda tek çözüm olurdu,ama benim karanfil ve ceviz kabuğundan yapılacak bir tentürden umudum var özellikle mevsiminde yeşil cevizden yapılacak bir tentür çok etkili olabilir,notumu aldım bir kenara.

atilla123
18.03.2015, 13:15
mantar tezi aslinda saç beyazlama konusunda eski bir tez.
son yillarda hidrojen peroksitin saç kökllerinde bulunan melanin pigmenti
ürteimini durdurdugu vs seklinde bir tez üzerinde duruluyor ve Bütün cevreler
tarafindan bu tez kabul görmüs durumda.
chrolla ve anti grey haplar icinde bulunan bir cok madde. horse tail, b vitamini kompleksi , paba , catalase vs hidrojen peroksiti yok ettigi iddiasiyla kullanilmaktadir.
ama henüz ortaya çikan net bir sonuç bulunmamaktadir. en azindan ben sahit olmadim.

ayrica mantari bukadar hafife almamak gerekir suan piyasadaki ilaçlar bilindik mantarlar üzerinde etkilidir,
iç organlarimizda etrafinda ve derimizde yüzlerce çesit zararli zararsiz mantar bulunur.

Kazakcemil
18.03.2015, 13:19
mantar tezi aslinda saç beyazlama konusunda eski bir tez.
son yillarda hidrojen peroksitin saç kökllerinde bulunan melanin pigmenti
ürteimini durdurdugu vs seklinde bir tez üzerinde duruluyor ve Bütün cevreler
tarafindan bu tez kabul görmüs durumda.
chrolla ve anti grey haplar icinde bulunan bir cok madde. horse tail, b vitamini kompleksi , paba , catalase vs hidrojen peroksiti yok ettigi iddiasiyla satilmakta.
ama henüz net bir sonuç koyan yok ortaya

ayrica mantari bukadar hafife almamak gerekir suan piyasadaki ilaçlar bilindik mantarlar üzerinde etkilidir,
iç organlarimizda etrafinda ve derimizde yüzlerce çesit zararli zararsiz mantar bulunur.

İşte bu tezi doğru kabul edersek hocam ki mantıklı olabilir,bu durumda karanfil müthiş bir mantar öldürücü antiseptik bir bitki.

şekerkamışı
19.03.2015, 23:54
Şekerkamışı üreticisiyiz pekmez ihtiyacinizi karşılayabiliriz.Hem odun ateşinde hem geleneksel hemde organiğe geçiş ürünüdür.
Tübitakta yaptırdığımız Analiz sonuçlari sitemizde mevcuttur.*Şeker Kamışı Pekmezi,Şeker Pekmezi
05324248290

atilla123
25.03.2015, 22:55
vay be konu üreticininde dikkatini cekmis.
fakat bu bahsettigim ürün siyah seker kamisindan yapilmis pekmez olmali.
normal seker kamisi pekmezide aldim yanlislikla onun tadi ve yogunlugu farkliydi.

bugün 2nci kavanoza basladim. simdilik degisiklik yok

abdullak
30.03.2015, 04:12
takipte olalım. satın aldığın siteyi veya kişiyi paylaşır mısın? eğer buradan paylaşamazsan pm olarak bekliyorum.

beyazyolcu
24.04.2015, 23:57
@Atlilla123 bi gelişme varmı? Bende de yoğun saç beyazlaması var yanlarda. Aslında pek sorun etmiyorum bunu ama beni çok olgun gösteriyor beyazlar. Eğer işe yarar gibiyse bende başlayabilirim bu pekmeze..

atilla123
25.04.2015, 02:13
Şuana kadar hiç aksatmadım ve 3. Kavanoz bitmek üzere gözle görülür hiç bir drğişiklik yok malesef ama enaz ramazan başlangıcına kadar kullanıcağım.

Miracle
25.04.2015, 10:08
Chlorella bende 1 ay dolmadan etkisini göstermişti buda oksidadif hücre hasarına karşı chlorellanın içerdiği vitamin protein ve ağır metal çekme özelliğinin çalıştığını gösteriyor.

atilla123
25.04.2015, 14:22
Chlorella bende 1 ay dolmadan etkisini göstermişti buda oksidadif hücre hasarına karşı chlorellanın içerdiği vitamin protein ve ağır metal çekme özelliğinin çalıştığını gösteriyor.

chlorella bende pek etki göstremedi. belkide sadece bir kutu kullandim o yüzdendir.

Miracle
03.05.2015, 17:32
Var mı ufakta olsa bir gelişme ?

atilla123
03.05.2015, 17:56
gögüs killarimda bir degisiklik farkettim ama tam emin degilim.
sürekli gözlemledigim bir kil vardi alt kismi siyah yarisindan uca kadar beyaz onu bulamiyorum. ya siyahlasti yada yikanirken felan döküldü gitti.
gögüsüm epey killi beyler bu arada. donür olarak degerlendirilse hiç enselere dokunmadan alex de souza saç çizgisine ulasabilirim ;)

suana kadar pekmezi hiç aksatmadim bunun disinda yeni biseyler daha deniyorum. yüksek doz amino acid kombinasyonu. birde losyon siparis ettim yeni cikmis 4ayda etki edecek bir ürün. yarin gelecek
onu sadece tek faulde ve sakalimin bir bölgesinde denemeyi planliyorum. eger ise yararsa bidon bidon siparis edip dus almayi planliyorum;)

ürün bu.
GRAY ELIMINATE Advanced Anti-Gray Hair Treatment (2oz) 60ml by Adrian London - BIOVEA USA (http://www.biovea.com/us/product_detail.aspx?PID=6845&OS=202&deptid=6&cid=23289&scid=23291&cp=1&NAME=GRAY-ELIMINATE-Advanced-Anti-Gray-Hair-Treatment-2oz-60ml)

şekerkamışı
15.06.2015, 18:14
Biz şeker kamışını Eski bir geleneksel ürünümüz olduğu için tekrar canlandırmak için
başladık.
Şeker kamışlarından yapılan pekmezler pişirim şekillerine göre tatları farklılık gösterir
Buhar kazanında pişirilenler sert ve acı oluyor
Açık kazanda odun ateşinde pişenler pişerken üzerinde oluşan tortu köpük alındığı için acık renkli ve yemesi güzel oluyor
İki şekilde pişen pekmez elimizde mevcut buharda pişen pekmeze talep olmadığı için yapmıyoruz.
Maliyet açısından buharda pişirmek daha kolay ve hesaplı.
Odun ateşinde bakır kazanda yavaş yavaş pişen sonra demlenmesi için toprak üzerine bırakılan sıcak kazan toprağın kokusunuda pekmeze çekerek ayrı bir rahiya katıyor :)Afiyet olsun

tosun.t
15.06.2015, 19:11
atilla hem beyazı sıyah yapacak hem sac cıkaracak vay kocuma vay :=)dehset adam valla

Pata
22.06.2015, 23:22
Ah saçım gür olsaydı da mavi olsaydı hiç önemli değil :(

Yalova22
03.08.2015, 01:58
Saç ve sakal beyazlaması için ne yapabiliriz? Tecrübe edilmiş bir yöntem var mı? :/

BnymN
03.08.2015, 02:06
Saç ve sakal beyazlaması için ne yapabiliriz? Tecrübe edilmiş bir yöntem var mı? :/

Benim tek tük beyazım vardı bi ara yağ bakımı yaptım saf zeytinyağını hafta 1-2 kullandım şuan onları göremıyorum.çörek otu yağınıda deneyebilirsin.Denemeden bilemeyiz tabi.Belkide o beyazlar dökülmüştür :)

sennedersen
04.08.2015, 15:30
Bugun kadin forum sitelerinin birinde okudugum yaziyi paylasayim.Olumlu etki gormus kisiler var bepanthen serum e vitamini saf zeytin yagi yumurtanin sarisi karistirilip 35 dakika bekletilecek sonra yikanacak haftada iki kere yapiliyormus.Olculeri birer ampul bir yemek kasigi zeytinyagi kolay tarif uygulayip ise yararsa devam ederiz.

gs_06
05.08.2015, 15:03
Arkadaşlar saç beyazlaması için mezoterapi ve son dönemde yaygınlaşan prp tedavisi sizce işe yarar mı ? Bana bu tedavi şekli biraz mantıklı geldi çünkü saça birçok vitamin veriliyor siz ne düşunuyorsunuz bu konu hakkinda??

sennedersen
05.08.2015, 15:47
Arkadaşlar saç beyazlaması için mezoterapi ve son dönemde yaygınlaşan prp tedavisi sizce işe yarar mı ? Bana bu tedavi şekli biraz mantıklı geldi çünkü saça birçok vitamin veriliyor siz ne düşunuyorsunuz bu konu hakkinda??

anlik doping gibi birsey bu tedaviler sonra hersey normale donuyor genel olarak yaptiranlarda para tuzagindan baska birsey degil deniyor.Loreal patentini felan aldi 2015 sonu cikacak sanirim beyazlamayi engelliyor.Durduruyor.Ama omur boyu kullanimi sart vitamin tarzi olacak.